zavřít

Microsoft o startu Xboxu 360 v ČR a hraní ve Vista

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Co se týká oficiálního uvedení Xboxu 360 na trh, Česká republika dosud Microsoft přiliš nezajímala a proto jsme žili v nejistotě, kdy se tak stane, resp.

byli jsme odkázáni na nákup v zahraničí či na šedý dovoz se všemi souvisejícími problémy (info). Až nyní se zřejmě trochu hnuly ledy, když se na toto téma vyjádřil ve Financial Times evropský šéf Microsoftu pro Xbox Chris Lewis a zařadil ČR po bok Středního východu a Jižní Afriky. Tam by rád zahájil prodej své nové konzole nejpozději do konce roku 2007, ale jedním dechem dodává, že si chce vytvořit dobrou výchozí pozici ještě před listopadovým příchodem PlayStation 3. Tudíž bychom se Xboxu 360 snad mohli dočkat ještě letos (konkrétně v řetězcích Media Markt, DSG International a u nás v obchodních sítích s elektronikou), čemuž nasvědčují i zvěsti, že Microsoft ČR v této oblasti právě podniká jisté kroky.

Za klíčová teritoria ve Východní Evropě označil Chris Lewis Maďarsko, Českou republiku, Polsko a Rusko, pro něž MS připraví lokální helplinky a především lokalizované verze služby Xbox Live, umožňující hráčům komunikovat v mateřském jazyce. Mimochodem, standardní edici Xbox 360 lze od minulého týdne pořídit i z TISCALI GameShopu za 10999 Kč. Stejně jako nejlákavější hry Burnout: Revenge (vč.dárku), Ghost Recon 3 nebo Oblivion, které sice nejsou zrovna nejlevnější (necelé 2 tisíce), ale pořád to vyjde laciněji než si pro plynulé hraní tohoto rekordně se prodávaného RPG (dosud 1,7 mil.kusů) pořizovat nabušené PC.

Jiný zástupce Microsoftu, produktový manažer Scott Henson, se zase rozpovídal o nadcházejícím operačním systému Windows Vista, u nějž - jak už jsme psali - má být na hraní kladen velký důraz. Počínaje rychlejším procesem instalace PC her a konče rodičovským zámkem, na něž je výrobce nejvíce hrdý. V praxi bude tahle funkce fungovat tak, že tatínek může povolit svému dítku hraní třeba jen v pondělí + středu + pátek večer od 19 do 21 hodin, zatímco v jiné dny a časy bude mít hrychtivý pařan zkrátka smůlu. Pro rozhraní DirectX10 coby hlavní lákadlo Visty zatím byly oznámeny jen tituly Halo 2 a Flight Simulator 10, ale při uvedení OS na běžný trh v lednu 2007 jich prý má být mnohem více (asi včetně Crysis) a ke konci roku 2007 jich prý napočítáme 20-50. Poslední zmínkou se vrátíme k Xboxu 360, u nějž spoustu lidí otravuje fakt, že když stahují nějaké demo, nemohou dělat nic jiného (viz Cappyho recenze konzole). Tento neduh má být vyřešen v letním updatu, od kdy dema půjdou stahovat na pozadí. Trápí-li vás pouze 12GB volného prostoru na harddisku, budete moci použít nové zařízení XSATA, které využije vaše PC pro uskladnění downloadů z X360.

zdroj: GamesIndustry, FiringSquad

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.