zavřít

LucasArts se chystají vzkřísit své legendy

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Slavní Lucas Arts v současnosti dokončují adventuru Indiana Jones & Emperors Tomb, která by měla vyjít na jaře příštího roku a jde zatím o nejvíce akční počin ze všech adventur od této firmy.

Tom Sarris to v interview na C&VG vysvětluje jednoduše tím, že tento prvek je v současnosti mězi hráči stále více oblíbený a žádaný, ale v žádném případě to nemá znamenat, že by nový Indina Jones postrádal typickou lucasovskou atmosféru se spoustou hádanek a puzzlí. "Pokud se podíváte na prodejnostní žebříčky, zjistíte, že většina z těch her je hodně akčně orientovaná. Řekl bych, že to je důvod, proč jsme se i my vydali tímto směrem." A protože i konzole se stávají v současnosti stále populárnější, nechtějí LucasArts ponechat nic náhodě ani v této oblasti a budou se snažit ještě více tvořit pro platformy jako PlayStation2 nebo Xbox.

Rozhodně si ale prý nemáme myslet, že éra lucasích titulů pro PC končí. Důkazem, že tomu tak není, je i nedávné oznámení vývoje druhého dílu adventur Full Throttle nebo Sam & Max, která spatřila světlo herního světa již témeř před deseti lety. Žádné další novinky o hře ale zatím nemáme, firma se nyní soustředí na tituly, které vyjdou do konce roku nebo na jaře a ty dlouhodobější blíže představí až na květnové výstavě E3. Sam & Max 2 budou opět trochu bláznivou adventurou, narozdíl od originálu ale už tvůrci opustí point-and-click styl hraní. Oblíbené mini-hry však zůstanou.

Podobně bychom se časem měli dočkat i obnovy série Monkey Island a Grim Fandango. Jak říkají zástupci studia, neexistuje důvod, proč tyto hry i nenabídnout i nové generaci hráčů. Posledním titulem, o kterém dnes v souvislosti s LucasArts bude řeč, jsou Star Wars: Galaxies. Na Tiscali jste si o této MMORPG z prostředí Hvězdných válek, na které LucasArts spolupracuje se Sony, mohli přečíst již několikrát. K této onlinovce se už chystá expansion pack, který by měl vyjít zanedlouho po jejím dokončení na počátku příštího roku.

zdroj: C&VG

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.