Jaké hry vyjdou v březnu?
zdroj: vlastní foto autorky

Jaké hry vyjdou v březnu?

2. 3. 2021 15:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Ještě nedávno březen platil za jeden z herně nejbohatších měsíců. Koronavirus si ovšem z letošního roku udělal trhací kalendář, a jak jsme se bez nějaké zásadní pecky museli obejít v únoru, budeme si nejspíš muset poradit i v březnu. Tedy pokud pro vás není extrémně přitažlivý třeba nový Monster Hunter, velká předělávka pro Disco Elysium nebo tajemná hororová adventura kreslená tužkou. Není? No… aspoň jsme to zkusili!

2. 3. Maquette (PC, PS4, PS5)

Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří už se dostali k ojedinělým kusům PlayStationu 5, najdete tuhle hádankovou hru v rámci předplatného PlayStation Plus a nezaplatíte za ni nic navíc. Maquette slibuje bizarní svět s vlastními rekurzivními pravidly a podle prvních světových recenzí jde o velmi svěží kousek mezi nezávislými hrami, který stojí za vyzkoušení.

zdroj: Annapurna Interactive

9. 3. Stronghold: Warlords (PC)

Sérii Stronghold si nejspíš pamatujete zasazenou do typického evropského středověku, Warlords se nicméně vydají na východ a v realtimové strategii si pro jednou zahrajete za mongolské hordy, šóguny a samuraje. Dobývání asijského opevnění se v minulosti několikrát odkládalo kvůli multiplayeru, tak snad tentokrát studiu Firefly březnové datum konečně vyjde.

zdroj: FireFly Studios

11. 3. Cyanide & Happiness - Freakocalypse (PC, Switch)

Cyanide & Happiness už dávno není jen černohumorný internetový komiks. V nejnovější hře na jeho motivy si zahrajete za zrzavého sirotka, který musí zachránit svět, ačkoliv ho nikdo nemá rád, škola stojí za prd, nikdo s ním nechce jít na maturitní ples a všichni ho šikanují. Čeká na vás hromada bizarních způsobů smrti a několik různých konců. Freakocalypse má být zároveň první hrou v rámci chystané trilogie.

zdroj: Explosm Games

16. 3. Mundaun (PC)

Mundaun je švýcarské město a je to taky tužkou kreslený horor od tvůrce, který si říká Hidden Fields. Ve hře musíte prozkoumat údolí v horách, které dává tušit, že se v něm událo něco velmi zlého, jenom vám nikdo nechce prozradit, co přesně. Autor slibuje unikátní systém boje se strachem, napínavou zápletku i jízdu na neobvyklých dopravních prostředcích, jako jsou saně nebo valníky na seno.

Mundaun zdroj: Hidden Fields

26. 3. Balan Wonderworld (PC, PS4, PS5, XO, XS, Switch)

Pohádková plošinovka od tvůrců Sonica sleduje dvojici hrdinů, kteří se ocitli v kouzelných světech, kde s musí plnit různé úkoly s pomocí speciálních kostýmů. Když si je nasadí, propůjčí jim superschopnosti. Balan Wonderworld vyjde s českou lokalizací a cílí především na mladší hráče, i když autoři ujišťují, že jistě zabaví i jejich rodiče. 

zdroj: Square Enix

26. 3. It Takes Two (PC, PS4, PS5, XO, XS)

It Takes Two je kooperativní adventura pro dva hráče. Rozvádějící se pár promění jejich dcerka v hračky, a aby se změnili zpátky do lidské podoby, musejí se znovu naučit najít společnou řeč. Josef Fares ze studia Hazelight slibuje spoustu miniher a rozmanitou hratelnost, která vás bude neustále překvapovat a střídat herní náplň, až se vám bude motat hlava.

zdroj: Electronic Arts

26. 3. Monster Hunter Rise (Switch)

Série Monster Hunter se na konci měsíce dočká dalšího přírůstku, tentokrát prozatím exkluzivně pro Switch. Šestka naváže na veleúspěšný díl World, stejně jako v předchozích hrách bude vaším cílem stopovat, líčit pasti a lovit nejrůznější monstra podle zadání. Capcom plánuje Rise později vydat i pro PC, kam se ovšem dostane až na začátku příštího roku.

zdroj: Capcom

30. 3. Evil Genius 2: World Domination (PC)

První Evil Genius vyšel v době, kdy frčely budovatelské simulátory naprosto čehokoliv. Dneska už tenhle žánr sice není úplně na pořadu dne, filmovou sérii Já, padouch ale milují skoro všichni, což dvojce dává celkem vysoké šance na úspěch. V Evil Genius 2 si totiž coby jeden z roztomile zlých záporáků budete muset vybudovat vlastní zlounské impérium. Mimoni tam sice nebudou, ale vlastní pohůnky v montérkách si budete moct vycvičit taky.

zdroj: Rebellion


Další hry, které vyjdou tento měsíc

2. 3. Yakuza: Like a Dragon (PS5)

4. 3. Mortal Shell: Enhanced Edition (PS5, XS)

9. 3. Apex Legends (Switch)

11. 3. Lust from Beyond (PC)

12. 3. Crash Bandicoot 4: It’s About Time (PS5, XS, Switch)

18. 3. Marvel’s Avengers (PS5, XS)

19. 3. Doctor Who: The Lonely Assassins (PC, iOS, Android)

24. 3. Tales from the Borderlands (Switch)

25. 3. Yakuza 6: The Song of Life (PC, XO)

26. 3. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 (PS5, XS)

30. 3. Narita Boy (PC, PS4, XO, Switch)

Bez data vydání - Disco Elysium: The Final Cut (PC, PS4, PS5, Stadia)

Nejnovější články