zavřít

Funcom řeší problém se servery u Conan Exiles

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Je jasné, že jméno Conan táhne. Early access survival hry Conan Exiles vycházející ze světa R.E. Howarda je venku teprve par dní (viz náš článek) a od první noci jsou problém s připojením a servery padají. Což není nic příjemného, nicméně na vině je poskytovatel serverů, se kterým Funcom uzavřel smlouvu. A nyní ji zase rozvázal, protože oba uznali, že prostě nezvládá poptávku a potřeby hry. 

Což tedy neznamená, že by snad hra byla momentálně mrtvá. Veřejných serverů byly dvě stovky, soukromých je nyní něco kolem devíti tisíc. Funcom hledá firmu, která by uspokojila poptávku a zdá se, že to není nic snadného. Během hledání ale tým chrlí jeden patch za druhým a rozhodně se nedá říct, že by nereagoval na aktuální technické problémy – stačí se podívat na updaty na Steamu. Prakticky každý den vyjde jeden patch.

Pokud byste se nedostali na žádný soukromý server, pořád můžete hrát offline osamoceně, byť zrovna u takovéto hry jde o určitý handicap. Ale zas máte jistotu, že vám každou chvíli někdo nezboří vaši pečlivě postavenou tvrz. Funcom kromě oprav samozřejmě také plánuje nové prvky, které hratelnost early accessu rozšíří.

Momentálně tak vývojáři pracují kupříkladu na trebuchetu. Pokud má někdo opravdu velké a silné hradby, není nic lepšího, než je ostřelovat z bezpečné vzdálenosti svým osobním obléhacím strojem. Pravda, asi na jeho stavbu budete potřebovat víc hráčů. Navíc je křehký, takže jej útočník rychle zničí, je peklo jej dostat na místo použití a stojí spoustu v materiálech. Ale zase s ním můžete metat kameny, výbušnou munici i mrtvoly.

Nový bude systém obarvování výzbroje a výstroje, takže s trochou práce a materiálu bude váš hrdina či hrdinka opravdu unikátní co do vzhledu. Lépe by měly vypadat animace thrallů, kteří dřou ve vašem područí. Tedy, ony by především měly přibýt, protože aktuálně thrallové vedle svých pracovišť jen útrpně klečí. Brzy už by mělo být vidět, jak řezají dříví apod.

Že se Funcom nebojí kontroverze (a že má možná nějaký smysl určení velikosti přirození vašeho reka) dokazuje i dlouhodobý výhled, o který se tvůrci podělili na Redditu. Rádi by kupříkladu implementovali mechaniku, kdy půjde hráče svázat a odtáhnout stejně jako thrally a případně je obětovat na oltáři svého božstva. To by mělo bohy uspokojit výrazně víc, než AI řízený poskok. Stejně tak by Funcom rád viděl nějaké extra způsoby, jak popravovat, třeba železnou pannu, možnost odsekávat nepřátelům hlavy a napichovat je na kůly kolem své pevnosti a v budoucnu možná i kastrace… Třeba se pak budete moci s kamarády chlubit, kdo má největší úlovek.

 

Tagy: fantasy multiplayer survival sandbox

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,Steam,PC Gamer,Reddit

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.