Duke Nukem se vrátil v modu Duke Nukem Forever 2013
zdroj: Archiv

Duke Nukem se vrátil v modu Duke Nukem Forever 2013

1. 5. 2013 17:02 | Téma | autor: Pavel Dobrovský |

Mnoho lidí se snažilo, aby Duke Nukem vstoupil na věčnost a zapomnělo se na něj jako na kultovního hrdinu z jiné doby. Studio 3D Realms čtrnáct let drželo projekt Duke Nukem Forever ve vývojovém pekle s tím, že vyjde, až bude hotová. Následně na DNF nastoupilo studio Gearbox a vydalo neuspokojivou hru, která nedostála slibům o nejnářezovější střílečce všech dob. Fanoušci byli zklamáni a nad Dukem zlomili hůl. Skutečně Duke zemřel? Naděje přece umírá poslední! A skutečně. Skupinka věrných se odmítla se zametením hrdiny pod koberec smířit a ve fanovské modifikaci dokazuje, že je věčný.

Modder Gambini a jeho přátelé vzali původní Build engine Duke Nukem 3D a rozhodli se napravit Dukovu pověst na základě traileru z roku 2001. Vybudovali několik úrovní plných hlášek, krve, prostitutek, žvýkaček, atomových zbraní, motorek a... oslů. Oslů, ze kterých střílíte brokovnicí. Vzato kolem a kolem je to mnohem koncentrovanější a upřímnější zábava než hra od Gearbox a zahrát si jí může každý, kdo má Duke Nukem 3D Atomic Edition.

K instalaci potřebujete soubor duke3d.grp a sadu úrovní z moddb.com. Po zahájení hry je vidět, že Gambini svého Duke Nukema zná – hlášky střídají výbuchy a úrovně jsou postavené tak, aby se v nich dobře střílelo a zároveň, aby nabízely několik interaktivních puzzlů. Nechybí samozřejmě ani tajná místa a zbraně upravené podle zmíněného traileru. Kritikové mohou namítnout, že na zastaralou grafiku fanovského Duke Nukem Forever se nedá dívat. Nenechte se jimi odradit, protože mod se hraje dobře a ukazuje všem, včetně lidí z 3D Realms a Gearboxu, jak má působit hra s Duke Nukemem v hlavní roli: nářezově, svižně, originálně a vtipně.

Zvětšit zdroj: Archiv

Zvětšit zdroj: Archiv

Zvětšit zdroj: Archiv

Zvětšit zdroj: Archiv

Nejnovější články