zavřít

Duke Nukem se vrátil v modu Duke Nukem Forever 2013

Windows

- Téma autor: Pavel Dobrovský Komentáře: 0

Mnoho lidí se snažilo, aby Duke Nukem vstoupil na věčnost a zapomnělo se na něj jako na kultovního hrdinu z jiné doby. Studio 3D Realms čtrnáct let drželo projekt Duke Nukem Forever ve vývojovém pekle s tím, že vyjde, až bude hotová. Následně na DNF nastoupilo studio Gearbox a vydalo neuspokojivou hru, která nedostála slibům o nejnářezovější střílečce všech dob. Fanoušci byli zklamáni a nad Dukem zlomili hůl. Skutečně Duke zemřel? Naděje přece umírá poslední! A skutečně. Skupinka věrných se odmítla se zametením hrdiny pod koberec smířit a ve fanovské modifikaci dokazuje, že je věčný.

Modder Gambini a jeho přátelé vzali původní Build engine Duke Nukem 3D a rozhodli se napravit Dukovu pověst na základě traileru z roku 2001. Vybudovali několik úrovní plných hlášek, krve, prostitutek, žvýkaček, atomových zbraní, motorek a... oslů. Oslů, ze kterých střílíte brokovnicí. Vzato kolem a kolem je to mnohem koncentrovanější a upřímnější zábava než hra od Gearbox a zahrát si jí může každý, kdo má Duke Nukem 3D Atomic Edition.

K instalaci potřebujete soubor duke3d.grp a sadu úrovní z moddb.com. Po zahájení hry je vidět, že Gambini svého Duke Nukema zná – hlášky střídají výbuchy a úrovně jsou postavené tak, aby se v nich dobře střílelo a zároveň, aby nabízely několik interaktivních puzzlů. Nechybí samozřejmě ani tajná místa a zbraně upravené podle zmíněného traileru. Kritikové mohou namítnout, že na zastaralou grafiku fanovského Duke Nukem Forever se nedá dívat. Nenechte se jimi odradit, protože mod se hraje dobře a ukazuje všem, včetně lidí z 3D Realms a Gearboxu, jak má působit hra s Duke Nukemem v hlavní roli: nářezově, svižně, originálně a vtipně.

Tagy: FPS modifikace oldschool

Zdroje: Mod DB

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.