zavřít

Dragon Age zamíří i na konzole

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Duchovní pokračovatel Baldurs Gate od BioWare nebude čistě pro PC. + NOVÉ OBRÁZKY

Po jeho včerejším představení se sice nezdálo, že by se k RPG od BioWare hned vyrojily další informace, nicméně sami vývojáři dnes již vedle vypuštění nové sady obrázků stačili vzbudit povyk oznámením, že značku / sérii Dragon Age plánují přivést na konzole. To samozřejmě může znamenat spoustu věcí (např. jiné "odbočkové" hry z tohoto světa), ale možná je i verze, že PCčkové Dragon Age Origins může být (byť třeba se zpožděním) portováno na Xbox 360 a PS3.


Vzhledem k složitosti herních mechanismů a klasicky PCčkářské komunitě fandů RPG odvážný tah, který zcela pochopitelně vzbudí sympatie u majitelů konzolí. Ostatně, kolik hardcore RPG si na nich dnes můžete zahrát? A na druhou stranu samozřejmě nelze čekat nic jiného než pískot od hráčů na PC, protože ti se pochopitelně strachují o každou svoji exkluzivní hru či sérii.

Ale není třeba se ničeho bát - šéf EA už několikrát jasně řekl, že Dragon Age Origins bude typické hardcore RPG ve stylu Baldurs Gate a že je to pro ně sázka na jistotu, čímž myslel cílení na početnou, čtyřmilionovou základnu zaregistrovaných fanoušků BioWare. Nedávalo by logiku, kdyby tvůrci tyto potenciální zájemce o hru odradili realizováním nějakých ústupků vůči konzolovým verzím, které dle našeho odhadu spíš vzniknou až později jako konverze (např. s úpravami interface, od jiného studia apod.) nebo jako samostatné hry ze stejného světa. EA s tímto mají své zkušenosti a jsou o krok dál než např. JoWood, který chce z Gothic 4 udělat univerzální záležitost pro všechny systémy a nemusí to ani na jednom z nich dopadnout dobře.

Dragon Age Origins vyjde pro PC začátkem příštího roku - více ve včerejším článku.
zdroj: Shacknews & PCGH

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.