zavřít

Cliff Bleszinski se netrefil ani s LawBreakers, ani s Radical Heights. Zavírá krám

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Po spoustě let doufání a vkládání nadějí do projektů vezoucích se na vlně aktuálních fenoménů nastává hořký konec pro studio Boss Key Productions. A překvapí to málokoho. LawBreakers sice nebyla špatná hra, ale objevila se pozdě a nedokázala si najít hráčskou základnu. Před měsícem zvolaný zoufalý výkřik v podobě „pre-alpha verze“ Radical Heights tomu nasadil korunu. Musel by se stát zázrak, aby to vyšlo. Ale, světe div se, nestal.

V prvních dnech „slávy“ battle royale šílenosti Radical Heights se ke hře nahrnuly desítky tisíc hráčů, streameři na Twitchi si získávali publikum díky bugům těžce rozpracované hry, a na chvíli to vypadalo, že by to mohlo fungovat. Bohužel pro Cliffyho nefungovalo.

Boss Key Productions potřebovali buď bleskurychlé vybudování stabilní hráčské základny, která bude ochotná sypat reálné peníze do extrémního early accessu, nebo si tímto způsobem získat pozornost velkého investora, kterého po předchozím nezdaru ztratili. Zjevně se nestalo ani jedno a Cliffy včera na svém Twitteru oznámil uzavření čtyři roky starého studia.

Pro Radical Heights to není dobrá zpráva. Hra se v průběhu svého prvního měsíce dočkala dvou patchů a s dalšími už nemůžete počítat. Servery ještě nějakou chvíli poběží, ale v blízké budoucnosti čeká i je neodvratné černo. Co se týče samotného Cliffa, tak ten hodlá na neurčito opustit herní byznys a věnovat se rodině.

K této variantě se neuchyluje poprvé. V roce 2012 opustil po 20 letech Epic a na dva roky úplně zmizel. Jeho návrat na scénu se bohužel nepovedl, a i když ho teď máme zafixovaného jako tvůrce nápodob aktuálních trháků, neměli bychom zapomínat na jeho úspěchy v minulosti. V Epicu poprvé zazářil v 90. letech plošinovkou Jazz Jackrabbit, následně se podílel na sérii Unreal, konzultoval Rune, ale já osobně mu vděčím především za první tři díly Gears of War.

Umím si představit drtivý dopad na morálku způsobený dvojitým přešlapem ve vlastní firmě. Nicméně si nemyslím, že bychom o Cliffovi slyšeli naposled. Pobude pár let po boku rodiny, kde ho jednoho dne třeba napadne originální myšlenka nijak nesouvisející s aktuálními trendy. Možná nás ještě překvapí, a tentokrát příjemně.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer FPS first person battle royale

Zdroje: PC Gamer

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.