zavřít

BioShock 2 oficiálně, Mafia 2 a Borderlands až 2009

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokračování podmořské akce potvrzeno, ale je podobně jako český klenot vzdáleno více, než se doufalo. A CO MAX PAYNE 3?

Výroční finanční zpráva vydavatele Take 2 přinesla několik důležitých zpráv:

  • Veřejné tajemství, zrod BioShocku 2, konečně přiznáno. Pokračování dvoumilionového bestselleru z loňska skutečně chystá nově založené studio 2K Marin částí tvůrců jedničky. S vydáním cílí na období srpen až říjen 2009. Na dvojce se nakonec bude nějakým způsobem podílet i údajně nenáviděný, ale vedením Take 2 oceňovaný Ken Levine, kreativní otec prvního dílu, který zůstal v 2K Boston/Australia (prý tam kutí X-COM). Platformy BioShocku 2 zatím nebyly upřesněny, dá se předpokládat, že tentokráte by vedle PC a X360 vetzí mohla vzniknout i ta pro PS3.


  • Poprvé z oficiálních míst nastřeleno datum Mafie 2: fiskální rok 2009, který začíná 1. listopadu 2008 a končí 31. října 2009. Pokud si projdete release-listy Take 2 z minulých let, zjistíte, že těsně před Vánocemi obvykle už žádné hry (a už vůbec ne AAA hity) nevypouští, ostatně v začátku nového finančního fiskálu je k tomu ani nic nenutí. S příchodem Mafie 2 tudíž počítejte až příští zimu nebo spíš na jaře 2009.

    Mimochodem, hru již lze zarezervovat na Xzone, s odhadovanou cenou 899 Kč (u X360/PS3 1699 Kč) a lokalizací (od Cenegy) pravděpodobně stejného rozsahu jako u jedničky (tzn. i dabing). Více podrobností o Mafii 2, která minulý týden ohromila screenshoty, se máme dozvědět brzy z článku např. v Oficiálním PlayStation Magazínu.


  • Kooperativní sci-fi FPS Borderlands od Gearboxu odložena z letošního podzimu na 2009, důvodem klasicky potřeba více času na vývoj a snaha o vhodnější rozložení titulů do průběhu celého fiskálu Take 2.


  • Další odsun se týká závodů Midnight Club: Los Angeles, z jara na období srpen-říjen. Aby si Rockstar nelezl do zelí podobnému GTA IV a aby se teď mohl soustředit pouze na něj, jelikož jde o klíčový titul v mnoha ohledech (finance Take 2, válka konzolí, případné koupení od EA).


  • Na otázku ohledně rozdílů GTA IV mezi platformami nás vedení Take 2 ujistilo, že na obou běží a vypadá identicky, kromě teplejších barev na PS3. První přídavný obsah pro xboxové GTA zůstává na srpen, zatímco ten druhý nejdříve v listopadu.


  • Raději ani slovo o (dle našich starších informací jisté) konverzi Grand Theft Auto IV pro PC, které je u Take 2 celkově dosti opovrhovanou platformou. Žádnou velkou hru letos pro osobní počítače neplánují, jen samé konzolové - Civilization Revolution, Top Spin 3, NBA 2K9, NHL 2K9, Major League Baseball 2K8 Fantasy All-Stars, Don King Presents Prizefighter a nově oznámené Carnival Games: Mini-Golf pro Wii. Není se co divit, zastoupení PC platformy v jejich tržbách kleslo v posledním čtvrtletí na 10% (oproti tomu X360 vzrostl na 21% a dále boduje Wii s 19%, PS2 s 25%, PSP s 13% a PS3 s 8%).


  • Kolik kusů mají dosud na kontě hlavní série Take 2? Grand Theft Auto celkem 66 milionů, Midnight Club 11,5 milionu, Civilization 8 milionů, Max Payne 7 milionů, Manhunt a Bully po milionu.


  • Z otázky ohledně mohutně spekulovaného třetího dílu akce Max Payne se Take 2 vykroutili, ale následně dodali: "V roce 2009 čekejte pokračování jedné význačné hry Rockstaru." Tím řekli de facto vše, Rockstar totiž byl koproducentem Max Payne 1 a 2.
zdroj: Take 2, vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.