Bezpečnost Xbox Live nebyla narušena, tvrdí Microsoft
zdroj: Archiv

Bezpečnost Xbox Live nebyla narušena, tvrdí Microsoft

22. 11. 2011 22:22 | Téma | autor: levis |

Microsoft dnes vydal tiskovou zprávu k údajnému narušení bezpečnosti Xbox Live, o níž dnes informovala některá zahraniční média. Podle Microsoftu jde o novinářskou kachnu, založenou na mylném výkladu tzv. phishingového útoku, jež se zaměřil na uživatele služby. Na falešné webové stránce měli hackeři nabízet možnost získat zdarma Microsoft Points, za které si uživatelé mohou kupovat hry a další zábavu.

Právě na této stránce podle Microsoftu poškození uživatelé sami hackerům poskytli detaily o svém účtu včetně přístupových hesel. "Tato situace nás jako společnost velice mrzí, nicméně se nejedná o jakékoli selhání zabezpečení služby Xbox Live, kterou Microsoft provozuje," píše se v tiskové zprávě.


"Vyzýváme všechny uživatele Xbox Live v České republice, aby byli obezřetní a nevěřili falešným nabídkám, které jim slibují běžné placené služby zdarma. V případě obav o bezpečnost svého účtu mohou kontaktovat technickou podporu společnosti Microsoft, která případné stížnosti a problémy se zneužitím účtů řeší."

Nejnovější články