Bethesda příští rok spustí testovací server pro Fallout 76
zdroj: Archiv

Bethesda příští rok spustí testovací server pro Fallout 76

30. 9. 2019 12:15 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Online RPG Fallout 76 sice běží už skoro rok, testovací server nicméně stále nemá. A že je podle hráčů potřeba – když vás v ostrém provozu provází tak zásadní chyby jako neúmyslná nesmrtelnost, nebo když servery padají kvůli přemíře atomovek, není to zrovna ideální. Bethesda se v tomto případě drží hesla „sice pozdě, ale přece“ a odhaluje své plány do budoucna.

V nejnovějším blogovém příspěvku vývojáři Falloutu 76 odhalují, že veřejný testovací server spustí někdy v příštím roce, bez konkrétnějšího data nebo platforem. Budou tak moct otestovat nové změny pěkně v bezpečném prostředí, kde případné problémy nenaruší zážitek většiny hráčů, nýbrž pouze těch, kdo se k testování dobrovolně přihlásí.

Multiplayerový Fallout provází kontroverze napříč celým jeho provozem, a to nejen kvůli technickým problémům. Nedávno si vysloužil pozornost kvůli opravářským balíčkům, které ho podle hráčů posouvají do škatulky pay-to-win.

Bethesda se problémy snaží řešit, ale dost často příliš málo a příliš pozdě. Na letošní E3 oznámila, že do Falloutu 76 konečně dorazí lidská NPC, s nimiž si dokonce budete moct i povídat. Jenže, ačkoliv skoro každý patch některé problémy částečně řeší, zároveň vyvstávají nové nebo se vrací ty, které už byly dříve zdánlivě vyřešené.

A pak tu jsou mimoherní PR katastrofy. Mnozí hráči pořád nezapomněli na kontroverzi kolem plátěných tašek ke sběratelské edici, uniklé osobní údaje ze zákaznické podpory či Nuka rum za skoro 2000 korun, který Bethesda namísto skla balila do laciného plastového obalu. Inu, veřejný testovací server by měl pomoct aspoň s řešením těch technických obtíží.

zdroj: Archiv

Mezi další plány pro Fallout 76 patří možnost ukládat si presety v kartičkovém systému perků. Momentálně je totiž hráči musí měnit zdlouhavě po jednom, přičemž některé kartičky jsou velmi situační. V prvním čtvrtletí příštího roku by měl dorazit taky systém legend.

V plánu je ještě vícefázové ověření při přihlašování, úpravy v sociálním rozhraní a zkrácení doby mezi událostmi, které by do Falloutu 76 měly lákat hráče pravidelně.

Nejnovější články