Máte námět či připomínku? Napište nám
Bethesda nezabezpečila osobní údaje ze zákaznické podpory
zdroj: Archiv
Téma

Bethesda nezabezpečila osobní údaje ze zákaznické podpory

6. 12. 2018 12:46 | autor: Šárka Tmějová |

Zůstat věrným fanouškem Bethesdy tento podzim skutečně není jednoduché. Od přinejmenším rozporuplného přijetí Falloutu 76, přes nejrůznější problémy s klientem Bethesda.net, po batůžek ke sběratelské edici, který v korektním stavu obdrželi pouze novináři a influenceři. V nejnovějším kousku si hráči na serveru zákaznické podpory mohli prohlédnout nejen svůj, ale i otevřené případy ostatních. Co na tom, že jsou v nich často osobní údaje?

K prolomení databáze došlo dnes v noci. Během komunikace s technickou podporou Bethesdy hráči běžně uvádí jména, mailové adresy a telefonní čísla. Kromě toho mohou nahrávat soubory, ke kterým se ostatní zákazníci mohli dostat také, ty přitom často obsahují skeny osobních průkazů anebo důkazy o provedených platbách.

Minulý týden důvěrou fanoušků otřásla kauza batůžku přibaleného ve sběratelské edici Falloutu 76 za 4 500 korun. Zatímco novináři a streameři dostali kvalitní plátěný batoh, zákazníci se za své peníze dočkali pomačkaného kusu plastu. Bethesda chtěla původně nespokojené majitele sběratelky odškodnit pěti dolary v herní měně. Plátěný batůžek podle toho sběratelského si přitom můžete pořídit jako herní předmět, paradoxně ovšem stojí dolarů sedm, tedy i s odškodněním by do něj hráči museli ještě investovat.

zdroj: Archiv

500 atomů hráče neumlčelo, někteří z nich se s Bethesdou dokonce chtěli soudit. Zákaznická podpora je tedy instruovala, ať jí zašlou účtenky za sběratelské edice spolu s adresou, aby jim mohla poslat náhradní, tentokrát doopravdy plátěné batůžky. Jenže se něco pokazilo.

Bethesda web své podpory po zjištění problému stáhla a chybu umožňující prohlédnout si aktuálně řešené trable všech zákazníků opravila. Ne ovšem dřív, než to hráči stihli proprat všude možně. Na svém Twitteru firma tvrdí, že bylo možné zobrazit pouze „malé množství případů ostatních zákazníků v krátkém časovém okně“. Žádný z nich údajně neobsahoval hesla ani kompletní údaje ke kreditním kartám, unikla „pouze“ jména, kontaktní informace a ony důkazy o koupi. Ne že by to bylo moc uklidňující.

Nejnovější články