Anthem se snaží horší start vynahradit seznamem plánovaného obsahu
zdroj: tisková zpráva

Anthem se snaží horší start vynahradit seznamem plánovaného obsahu

25. 2. 2019 14:27 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Kooperativní střílečka s robotickými obleky Anthem nevyběhla ze startovního bloku zrovna slavně. Polorozbitá beta, zmatečný rozvrh toho, kdy vlastně budete moct začít hrát i nepříliš nadšené dojmy, které si koneckonců můžete poslechnout i v našem GamesPlayi, to všechno nemaluje o nejnovějším počinu od BioWare zrovna nejkrásnější obrázek. Částečně by se ale ještě mohl změnit.

Vývojáři pečlivě naslouchají hráčským reakcím a snaží se je reflektovat v opravných patchích i v seznamu plánovaného obsahu, který Anthem v následujících týdnech rozšíří. Akt 1, Echoes of Reality, je dodatečný obsah, který Bioware do hry nasadí během příštích 90 dní.

Při plnohodnotném vydání hry, tedy 22. února, ji už rozšířila trojice freeplay eventů. Čtyři další dorazí v průběhu března, spolu s první porcí legendárních misí a nových předmětů. Rozšíří se taky paleta odměn, které můžete dostat za mise typu Stronghold.

zdroj: Archiv

V průběhu dubna pak Anthem obohatí pokročilý systém progrese, spousta dalších freeplay eventů a předmětů, druhá fáze legendárních misí, ale taky nový Stronghold s názvem The Sunken spojený s týdenní výzvou a žebříčky, které by ve vás měly podnítit soutěživost.

V květnu přijde kataklyzma a zřejmě se kvůli němu částečně změní i ráz krajiny v daném místě. Chybět opět nebudou mise, předměty a události ve freeplay.

Jsou to sympatické sliby, ale nepříliš nadšeným počátečním ohlasům odpovídají i prodeje. Anthem se v britském žebříčku krabicových prodejů sice dostalo mezi bestsellery, za první týden ovšem prodalo jen polovinu kusů, co za stejnou dobu Mass Effect: Andromeda – která za stejný čas prodala polovinu kusů, co Mass Effect 3.

U čistě multiplayerového titulu je celkem pochopitelné, že většinu prodaných kusů budou tvořit digitální kopie, ale i tak je zajímavé následující zjištění: Anthem prodal krabicově jen asi čtvrtinu kusů jako za stejnou dobu shoot’n‘loot Destiny 2.

Situace zkrátka pro Anthem nevypadá moc dobře, i když stále existuje naděje, že se z něj podporou po vydání ještě povede vycizelovat výbornou online záležitost. Recenzi od Honzy Slavíka očekávejte dnes v podvečerních hodinách.

Nejnovější články