zavřít

Anthem se snaží horší start vynahradit seznamem plánovaného obsahu

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Wii U Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Kooperativní střílečka s robotickými obleky Anthem nevyběhla ze startovního bloku zrovna slavně. Polorozbitá beta, zmatečný rozvrh toho, kdy vlastně budete moct začít hrát i nepříliš nadšené dojmy, které si koneckonců můžete poslechnout i v našem GamesPlayi, to všechno nemaluje o nejnovějším počinu od BioWare zrovna nejkrásnější obrázek. Částečně by se ale ještě mohl změnit.

Vývojáři pečlivě naslouchají hráčským reakcím a snaží se je reflektovat v opravných patchích i v seznamu plánovaného obsahu, který Anthem v následujících týdnech rozšíří. Akt 1, Echoes of Reality, je dodatečný obsah, který Bioware do hry nasadí během příštích 90 dní.

Při plnohodnotném vydání hry, tedy 22. února, ji už rozšířila trojice freeplay eventů. Čtyři další dorazí v průběhu března, spolu s první porcí legendárních misí a nových předmětů. Rozšíří se taky paleta odměn, které můžete dostat za mise typu Stronghold.

V průběhu dubna pak Anthem obohatí pokročilý systém progrese, spousta dalších freeplay eventů a předmětů, druhá fáze legendárních misí, ale taky nový Stronghold s názvem The Sunken spojený s týdenní výzvou a žebříčky, které by ve vás měly podnítit soutěživost.

V květnu přijde kataklyzma a zřejmě se kvůli němu částečně změní i ráz krajiny v daném místě. Chybět opět nebudou mise, předměty a události ve freeplay.

Jsou to sympatické sliby, ale nepříliš nadšeným počátečním ohlasům odpovídají i prodeje. Anthem se v britském žebříčku krabicových prodejů sice dostalo mezi bestsellery, za první týden ovšem prodalo jen polovinu kusů, co za stejnou dobu Mass Effect: Andromeda – která za stejný čas prodala polovinu kusů, co Mass Effect 3.

U čistě multiplayerového titulu je celkem pochopitelné, že většinu prodaných kusů budou tvořit digitální kopie, ale i tak je zajímavé následující zjištění: Anthem prodal krabicově jen asi čtvrtinu kusů jako za stejnou dobu shoot’n‘loot Destiny 2.

Situace zkrátka pro Anthem nevypadá moc dobře, i když stále existuje naděje, že se z něj podporou po vydání ještě povede vycizelovat výbornou online záležitost. Recenzi od Honzy Slavíka očekávejte dnes v podvečerních hodinách.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer FPS kooperace

Zdroje: Anthem blog

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.