Tangledeep

Tangledeep

Články

V roguelike RPG Tangledeep se skrýváte pod zemí před neznámou hrůzou z povrchu

Je to další roguelike, je to dokonce i další pixelart (tahle dvě odvětví si obzvlášť rozumí), a i když se mi to samotnému dávno zajídá, tak Tangledeep mě k sobě přitahuje nějakým neviditelným kouzlem. Nechtěl jsem se do něj ale pouštět v rozpracované verzi, takže ten týden do vydání plné hry už nějak vydržím.

Vybíráme z předběžného přístupu - MMO návrat, nebezpečné potápění a logická hopsačka

Každý týden se na Steamu objeví v programu předběžného přístupu celá řada nových her. Někdy od pohledu příšerných, jindy slibných. Prohrabujeme se tou nabídkou stejně jako vy, a protože nás často něco zaujme, rovnou vás na tyto projekty upozorníme. Tentokrát nás zaujal restart letité onlineovky, střílečka pro virtuální realitu, zajímavý letecký simulátor nebo potenciálně nebezpečný potápěčský zážitek.

Tangledeep vás vrátí do éry 16-bitových RPG v předběžném přístupu

Retro se ne a ne vzdát svého vysokého postavení mezi moderními trendy. Někdy už je to opravdu na škodu, ale stále se ještě najdou dobře vypadající projekty, které by bez nástupu retra pravděpodobně nevznikly. Jedním z nich by mohlo být i malebné RPG Tangledeep, které se inspirovalo u klasik z devadesátých let, zejména těch z konzole SNES.