zavřít

Grafické rozdíly v Need for Speed: Underground

- Dojmy z hraní autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tak se zdá, že jeden z dvojice předních výrobců grafických čipů má drobný problém a majitelé jeho karet také.

Aktuální závodní hra Need for Speed: Underground totiž všude nevypadá tak, jak by asi správně měla. Vyplývá to ze srovnání kvality obrazu, které se objevilo na serveru Neoseeker v rámci testu karet GeForce FX 5700 Ultra a Radeonu 9600 XT. Jak můžete vidět na obrázku vlevo, na kartě NVIDIE vypadá obraz dost odlišně než na pravém screenshotu nasnímaném na kartě ATI.


NVIDIA GeForce FX 5700 Ultra // ATI Radeon 9600 XT

I přesto, že screenshoty nejsou pořízeny v úplně identické herní situaci, je rozdíl v menším stupni odlesků na ATI dobře patrný. Na druhou stranu, na NVIDII zase textury mostu nebo tunelu vypadají až nerealisticky světle. Patrně jde o nějakou chybu nebo nedodělek v ovladačích, ale je možné, že problém má nějaký hlubší základ.

Pokud obrázky výše srovnáte s těmi oficiálními v naší galerii, má ideálnímu vzhledu hry, jaký jej chtěli mít vývojáři z EA Black Box, blíže spíše NVIDIA. Chytřejší však budeme až po uvedení další verze Catalystů (někdy příští týden) nebo ForceWare, jelikož není moc pravděpodobné, že by něco takového bylo ignorováno bez nápravy. Už vzhledem k tomu, že Need for Speed: Underground se velice slušně prodává a debutovalo v německé & britské prodejnostní hitparádě na druhém místě, což se loňskému dílu Hot Pursuit 2 nikdy nepodařilo. Jaké vzezření nového NFS se líbí více vám? Ta na NVIDII nebo naopak na ATI?

Update 10.-11.12. - trochu světla do problému vnesli Wiruzik a Luny, kteří nám zaslali tento a tento obrázek z podobného místa ve hře pořízený na jejich ATI kartách, kde se zdají být odlesky v pořádku a shodné s obrazem na NVIDII.
zdroj: Neoseeker

cappy&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.