Warlords IV - Zlo horší než Lord Bane
zdroj: tisková zpráva

Warlords IV - Zlo horší než Lord Bane

3. 12. 2002 15:15 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Zatímco SSG před nějakou dobou úspěšně dokončili svůj další projekt ze série RTS - Warlords Batllecry II, už se v jejich dílnách líhlo další dílo (postavené na upravené verzi Warlords Battlecry II enginu), tentokrát z řady oblíbených tahových fantasy strategií - Warlords IV.

warlordsiv zdroj: tisková zpráva I když tento titul vychází z tradice svých předchůdců, přinese s sebou i spoustu nového. Především se tvůrci zaměřili na odezvy svých fanoušků, z nichž někteří jim naznačili, že úplně nerozumí tomu, jak přesně fungují některé hlavní části hry, jako např. bojování a další se dožadovali přidání taktického boje. Warlords IV proto bude v obou těchto ohledech vybavena nově. Navíc ještě se SSG soustředí udělat zajímavější a zábavnější budování měst. Hra bude obsahovat také multiplayer s podporou dvou hráčů a editor scénářů.

Děj hry vás opět zanese do světa zvaného Etheria. Zlý a naprosto nepoučitelný Lord Bane, který ve třetím díle hry utrpěl ponižující porážku, ustoupil až do polárních pustin a rozhodl se vybudovat svou novou základnu na druhé straně pólu. Odtud by pak mohl vést útoky na druhou polokouli Etherie a podmanit si její nic netušící obyvatele. Jakkoliv se mohl někomu zdát Lord Bane tou nejšpatnější bytostí v Etherii, ve Warlords IV zjistíte, že existuje ještě něco/někdo nebezpečnější a horší...

Obrázek zdroj: tisková zpráva Warlords IV bude obsahovat šest ras - Siriany, Elfy, Dwarvy, Orky, Undead a nové Volturnany. Hrdinové zde budou nabírat při bojích zkušenosti a na jejich základě se pak bude zvyšovat jejich stupeň. Kromě toho budou nabírat i speciální body, které pak mohou rozdat mezi široké spektrum různých schopností, jako jsou např. bonusové příkazy nebo kouzla. S magií to hrdinové nebudou mít zrovna jednoduché. Když se budou chtít naučit nějaké kouzlo, použijí k tomu výše zmíněné body, ale efektivnost kouzla se bude odvíjet až od četnosti jeho použití. Čím častěji ho navíc bude hrdina používat, tím vyššího stupně v používání daného kouzla dosáhne. Ke kouzlení ale budete také potřebovat jakési krystaly, které se vyrábí v čarodějné věži a stojí určitý obnos peněz. Teprve až dosáhnete stupně 10, můžete čarovat i bez krystalů.

V současné době se to má s vývojem hry asi tak, že na začátku roku 2003 by měla vstoupit do fáze beta a do léta by se tak mohla prostřednictvím UbiSoftu objevit i v obchodech. Ještě než k vypuštění hry však dojde, chystají SSG také její hratelnou demoverzi.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články