zavřít

Vyzkoušejte port populárního modu DayZ pro Arma 3

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

O popularitě DayZ netřeba jakkoliv polemizovat, jenže oblíbený survival mod využívá několik let starou Arma 2. Na obzoru se však rýsuje Arma 3 s novým enginem, která se nachází v betě a již nyní přitahuje pozornost fanoušků a modderů. Jedna taková skupina šikovných fanoušků-modderů si proto usmyslela, že předělá DayZ pro Arma 3 a rozpracovanou verzi tohoto projektu si už nyní můžete vyzkoušet.

Mod má na svědomí skupina Zoombies, která jej ale nijak zásadně neupravila a nevylepšila, takže zatím jde víceméně o přímý port. Nečekejte tedy nějaké fungl nové “DayZ 2”. Graficky i jinak mod z enginu Arma 3 pochopitelně těží, ale zatím je projekt stále v plenkách a tvůrce původního DayZ, Dean Hall, se na vývoji nijak nepodílí. Hall totiž pilně pracuje na samostatné DayZ hře.

“Když se podíváme do budoucnosti tak doufáme, že se někomu podaří vyřešit problémy s inventářem, opravit menší chyby, přidat do modu nové funkce i obsah a zapracovat do něj cokoli, co přinese Arma 3 beta. Tím bychom mod posunuli na novou úroveň a minimálně uspokojili vaše DayZ choutky do doby, než vyjde samostatná hra,” napsali moddeři na fórech už v květnu.

Arma 3 beta v mezičase vyšla a posunul se tím pádem i vývoj Arma 3 DayZ portu. Po internetu koluje celá řada videí, ze kterých získáte poměrně ucelenou představu o tom, jak DayZ pro Arma 3 vypadá, jaké obsahuje funkce a obecně, co se v modu dá všechno provádět.

Nejlepším výchozím bodem pro vaše budoucí bádání je tahle stránka (mod samotný ale stahujte odsud). Najdete zde živoucí komunitu, která se utěšeně rozrůstá, což slibuje, že tahle sympatická iniciativa nezhyne na nezájem. Není snad třeba dodávat, že DayZ port pro Arma 3 si vyzkoušíte jen za předpokladu, že máte přístup do Arma 3 bety.

Tagy: online zombie horor akční multiplayer survival modifikace

Zdroje: Zoombies

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.