zavřít

Vizuální úpravy vylepšené edice Zaklínače

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Placka s rychlejší, chytřejší, krásnější a textově hodnotnější verzí loňského RPG pomalu klepe na dveře. + OBRÁZKY

Žádný učený z nebe nespadl, básnívaly už naše prababičky a říci si to mohou po Zaklínači také Poláci z CD Projekt Red Studia. Ti, jak známo, na podzim skočili angličtině na špek, kdy se ořezaná, bezbarvá a vůbec celkově zprzněná americká verze "překvapivě" nesetkala s ohlasem srovnatelým s chvalozpěvy našich severních sousedů. Tlupa svérázných Poláků se zachovala velmi sympaticky, a tak jsme se nestali svědky pokorných, leč do ztracena vedoucích omluv, či v lepším případě horkou jehlou spíchnutého patche a téměř okamžitého hlasitého oznámení pokračování/datadisku/placeného přídavku (vysoce oblíbený trend). Což si, jen tak mimochodem, žádalo kompletní přepsání a předabování 5 000 řádků mluveného slova.

Co tedy vlastně tahle Enhanced re-edice Zaklínače - plánovaná jak pro standardní prodej v obchodech, tak i jako patch zdarma pro majitele originálu - nabídne? Pokud jste alespoň jedním okem zachytili naši starší zprávu, budou pro vás novinkou drobnůstky typu vylepšená umělá inteligence v kostkovém pokeru, malé úpravy počasí v jednotlivých lokacích a zrychlení fůry věcí, nahrávacími časy počínaje a cachováním inventáře/mapy nebo vytahováním meče z pochvy konče. Zajímavě zní také informace o implementaci speciálního systému, který je schopen měnit barvy a někdy i účes NPC, což v praxi umožní "naklonovat" jednu postavu do 10 až 20 dalších mírně odlišných.


Tom Ohle z marketingového oddělení CD Projektu Red v kroku vytvořit Enhanced Edition nevidí žádnou oběť, neboť "nebyl nucen obětovat barák, auto ani obyčejnou ledvinu" a dodává, že stoprocentní spokojenost s přepucovaným obsahem je stavěna nadevše. Jeho kolega, vedoucí projektu a jeden z hlavních kreativců Maciej Szczesnik, uvažuje podobným způsobem: "Zprvu jsme chtěli vyrukovat jen z pár záplatami, ale nakonec jsme došli k závěru, že si naši fanoušci a zákazníci zaslouží za své peníze poněkud více. Našim cílem není nic menšího než produkovat samé AAA hry a tomu se vše podřizuje. Chceme prostě slyšet lepší a lepší reakce z řad fandů i tisku. Dovedete si představit lepší odměnu za svou dřinu? Tedy, kromě uctivé hromady prodaných kopií..."

Proč si asi s podobným krédem nepohrává více studií? Pokud autorům Zaklínače v nejbližších měsících takříkajíc pokvete pšenka a Enhanced Edition se prodejně ujme, tradiční argument typu "nelze zároveň přežít a uspokojit majitele základní hry", vezme slušně řečeno zasvé. Na druhou stranu, těžko teď soudit, jestli by se CD Projekt s Enhanced Edition zachoval stejně, pokud by s americkou verzí nenastal žádný problém a neměl by žádný důvod k napravování chyb. Podle našich zpráv mohou tuzemští hráči Zaklínače celkem jásat, neboť český CD Projekt nakonec změnil názor a rozhodl se vydat rozšířenou edici i u nás. Co vše přinese, o tom bychom se měli dozvědět v brzké tiskové zprávě (Update - tady je). Nyní se prý už jen odblešují poslední chybky a proklamovaný zářijový termín by měl být definitivním, ostatně padla o něm zmínka i v souvislosti s čerstvými obrázky z re-edice.
zdroj: fansite, Gamecyte

jester

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.