zavřít

Tomb Raider se obejde bez milostného románku

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: levis Komentáře: 0

Eidos na oficiálních fórech zodpověděl pár dotazů k novému Tomb Raideru, jehož bojový systém by měl vyhovět hráčům preferujícím boj na blízko, těm, kdo raději střílí, a dokonce i vyznavačům stealth postupu. Na ostrově, kde ještě mladá archeoložka Lara Croft ztroskotá, vás zřejmě čeká velice proměnlivá flora a fauna, a abyste přežili, budete se muset například vypravit na lov. Ostrov samozřejmě nebude ani zdaleka tak neobydlený, jak se ze začátku může zdát.

Cílem hry sice bude na ostrově cosi objevit, ale v první řadě je třeba přežít a nejprve stabilizovat ze začátku zoufalou situaci někoho, ocitnuvšího se v cizím prostředí v krizových podmínkách. Teprve poté budete moci hledat a začít sbírat předměty rozeseté po ostrově, byť o co přesně půjde zatím autoři tají.


Hra slibuje relativně velkou volnost pohybu, ale například skočit ze skály, a pak se zachytit lankem nebo sekyrou opravdu nepůjde. V tomhle ohledu chtějí autoři zůstat realističtí, vždyť - jak sami upozorňují - ne po každém horském převisu se ještě dá šplhat. Obecně ale šplhání po skalách ve hře chybět nebude, ačkoliv nikdy by vám nemělo být zřejmé, kudy zrovna vede cesta dál.

Naprosto zřejmý a potvrzený je naopak fakt, že mladá Lara Croft nebude mít v tomhle Tomb Raideru milostný románek. Tahle hra je prostě o přežití a na něco podobného by Lara neměla čas, tvrdí autoři a dodávají: snad v některém příštím díle...

Tagy: akční

Zdroje: Gaming Liberty

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.