zavřít

Spekulace o náplni Test Drive Unlimited 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ve vysněných vozech od italských automobilek si zajezdíte po 2400 kilometrech i bláta, písku nebo štěrku, ale jen možná...

První známky o pokračování populárních závodů Test Drive Unlimited vedou na začátek února, kdy se představitel Atari prořekl v oficiálním fóru a de facto ho potvrdil, byť je tento jeho příspěvěk nyní samozřejmě smazán. Ale to nás nemusí trápit, neboť dlouho existující polská stránka Gry-Online přišla s podrobnostmi od údajně důvěryhodného anonymního zdroje, přesto následující zvěsti berte s rezervou. TDU2 údajně nabídne licencované vozy například od italských automobilek (Ferrari, Maserati, Bugatti, Pagani, Saleen či McLaren). Vedle nich si nově zajezdíte i v off-roadech (dvou i čtyřkolky), SUVčkách, enduro motorkách a buginách (Lamborghini LM005, Mercedes GL, Audi Q7, Hummer, Range Rover, VW Touareg aj.).

Dějiště zatím nebylo blíže upřesněno, jako Havaj v jedničce, ale má se prý jednat o oblast o rozloze 1500 kilometrů čtverečních. Protkanou celkem 2400 kilometry silnic, dálnic či off-road tratí různých povrchů - vedle asfaltu také bláta, písku či štěrku - což jsou další novinky dvojky. Dynamické počasí zahrne déšť, mlhu i bouřky a to za plynulého střídání dne s nocí. O multiplayeru se ví jen to, že má čítat několik online módů. Test Drive Unlimited 2 vyvíjí opět Eden Studios pro platformy X360/PC a plánují ho na březen 2008. Nakolik jsou tyto informace pravdivé a zda náhodou neunikly na veřejnost úmyslně jen pro zlepšení renomé Atari sužovaných finančními problémy, ukáže až čas, ale zase tak nerealisticky nezní, že?

Mimochodem, český distributor SeVeN M se po mnoha týdnech žádostí a urgencí konečně odhodlal poslat nám PC verzi TDU, která je venku od 2. půlky března. Navzdory faktu, že jsme o hře psali již tři větší články v červenci (z X360 dema), září (z X360 prodávané verze) a prosinci (z neveřejné PC bety, která většině domácích médií sloužila jako podklad pro review) a už jsme se jí původně nechtěli znovu zabývat, nakonec jsme se rozhodli pro doplňující zhodnocení PC-specifických vlastností - v textové recenzi od Marka Beniače a video-recenzi od Ondry Broukala, kteří multiplayer skutečně testovali :) a zjistili přitom nemilé věci, o nichž se kupodivu nikde moc nepsalo...

zdroj: Gry-Online, GH, vlastní

jd

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.