Seznamte se s Arthurem, hlavním hrdinou Red Dead Redemption II
zdroj: Archiv

Seznamte se s Arthurem, hlavním hrdinou Red Dead Redemption II

29. 9. 2017 9:42 | Preview | autor: Adam Homola |

Druhý trailer pro Red Dead Redemption II a první, který odhaluje postavy, kousky příběhu a dialogy, je tady. Po nástřelu prostředí a typických scén divokého západu tu máme nejen rozhovory, ale především představení hlavního hrdiny. Jmenuje se Arthur Morgan, je to psanec a zároveň člen Van der Lindeho gangu.

Hráči jedničky si už pojítko mezi prvním a druhým dílem stihli udělat, neboť hrdina prvního dílu John Marston byl svého času členem stejného gangu. Na rozdíl od Marstona nevidíme u Morgana žádný morální konflikt či snahu o nový život. Morgan zatím vypadá na přímočarého hromotluka, který se nebojí jít přes mrtvoly. Hru má ale na svědomí Rockstar, a tak se dá čekat, že děj ani jeho postavy černobílé rozhodně nebudou.

Jisté je, že dvojka a její svět budou interaktivnější. Například voda, která vás v prvním díle zabila, už konečně nebude takovou hrozbou. Regulérní plavání či potápění sice trailer nepotvrzuje, ale soudě dle jedné scény se jí budeme moct minimálně brodit. Jen je potřeba dát si pozor na aligátory a divokou zvěř obecně.

zdroj: tisková zpráva

Tu lze lovit jak pistolemi, tak lukem a šípy. Stejně jako předchozí obrázky, i nový trailer potvrzuje možnost střílení ze dvou zbraní zároveň, což v jedničce také nešlo. Závěr traileru pak ukazuje jak mladšího Dutche, tak scénu s hořícím domem, před kterým jde trojice postav. Ta napravo je Arthur, zatímco ta nalevo vypadá, minimálně podle vousů a klobouku, jako Bill Williamson z jedničky.

Po Marstonovi není v traileru ani vidu ani slechu, ale vzhledem k tomu, že je Red Dead Redemption II prequel, bychom se ho ve hře přeci jen dočkat mohli a možná i měli. Red Dead Redemption II nepřestává vypadat působivě, obzvláště když uvážíme, že záběry z traileru pochází ze standardní PlayStation 4, jak píše Sony na Twitteru.

Pokud si budete chtít RDR2 vychutnat v té nejlepší možné formě a co nejdříve to půjde, budete si ji chtít zahrát právě na PlayStation 4 (Pro). Sony si totiž ve spolupráci s Rockstarem zajistila časovou exkluzivitu nikoliv na hru samotnou, ale na zatím blíže nespecifikovaný online obsah, jak se tvrdí na PlayStation Blogu.

O online prvcích se zatím ale nemluví a vývojáři je ještě ani neukazují. Od jejich představení by nás ale nemělo dělit mnoho času. Rockstar hru sice z letošního podzimu odložil, ale pouze na jaro příštího roku, což aktuální trailer potvrzuje. S vydáním hry se v tuto chvíli počítá pořád jen na PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články