zavřít

Rvačka v aréně Rise of the Argonauts

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Epizoda Iasonova vylodění v Mykénách vysvětluje nejen systém soubojů bájného akčního RPG. + 9 OBRÁZKŮ

Nedávno jsme si připomněli ústřední aktéry chystaného akčního RPG Rise of the Argonauts, těžce inspirovaného řeckou bájí, dnes jejího hrdinu Iasona doprovodíme další kus cesty. Poté, co jeho nastávající skolí během svatebního obřadu neznámý vrah, pustí se udatný rek po jeho stopě a brzy jej vypátrá, ale to mu pochopitelně nestačí a vida v kouzelném Zlatém rounu způsob, jak ženu přivézt zpět k životu, vydá se na strastiplnou pouť. Během ní jej doprovodí celá řada řeckých hrdinů, kteří se usadí na palubě lodi Argo a budou čekat, než si dva z nich vyberete do party a vylodíte se na pobřeží.


Zastávky budete moci absolvovat v libovolném pořadí, přesto jako první se vyplatí navštívit Mykény čili rodné město zesnulé Alkemé. Princeznu doma všichni milovali a budou vám mít za zlé, že jste nezabránili její smrti: náhodní kolemjdoucí po vás začnou plivat a za zády věčně uslyšíte štěkot vzteklých psů. Jeden z místních hejsků si nepřestane otevírat ústa, až se Iason naštve a div, že na ulici nedojde k rvačce: už byste se těšili, že si vyzkoušíte bojový systém hry, ale tu přibíhají stráže, oba zápasníky od sebe odtrhávají a vedou je do místní arény, kde má být spravedlnosti učiněno zadost.

Ačkoliv město je vyhlášené svými pestrobarevnými trhy a mírumilovnou krajinou, nemůže v něm chybět ani zápasnická aréna s nepřemožitelným místním hrdinou Achillem. Toho potkáte prvně v zákulisí, kde také snadno zjistíte, že systém dialogů nápadně připomíná Mass Effect. Každá ze čtyř odpovědí bude vedle toho přiřazená k jednomu z bohů (o nich více zde), přičemž směřováním k jednomu z nich si postupně získáte jeho přízeň i ochranu - a naopak nevoli ostatních. Bohům bude též možno obětovat u modlitebních svatyní, kde se dozvíte, kolik zbožnosti ještě třeba vykonat. Mimochodem, tu samou informaci budete moci každou noc vyčíst z hvězd, seskupených do konstelací právě dle toho, jak si u vašeho boha zrovna stojíte.


Pak konečně dojde na rvačku v aréně, kde vám seberou zbraně i brnění. Ještě, že jedním z místních zbrojařů je bájný Daidalos (ten, který pro svého syna Ikara sestavil křídla), Pilný stavitel vás vybaví a ještě stihne upozornit, že během hry budete nalézat různé sety brnění a zbraní souvisejících s příběhem a jednotlivými lokacemi. Samotné zápasení bude klást důraz na smrtelnost, čili udeříte-li protivníka do nechráněného místa, prakticky na místě zemře. Fyzikální model dovolí uřezané hlavy i ruce a samotný systém nabídne několik bojových stylů pro každou zbraň. Vedle toho se během zápasů budete moci dovolávat boží přízně a doufat v některé ze smrtících kouzel: třeba obrovskou černou díru, kterou pro vás vykouzlí bůh Hades a vcucne do ní veškeré vaše nepřátele na bojišti.

Rise of the Argonauts vyjdou koncem roku pro PC, X360 a PS3 - více v předchozích článcích.
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.