zavřít

První dojmy z bety Counter-Strike v1.4

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Včera se nejprve na webu CSNation objevila zajímavá zpráva o zveřejnění bety nové verze 1.4 Counter-Striku, o níž jsme už psali dříve zde.

Zdůrazňuji ještě jednou, že se zatím jedná o betu a ne plnou verzi hry, na kterou si budeme ještě chvilku muset počkat. Její download je více než pětisetmegový, neboť k otestování musíte stáhnout celou hru včetně enginu přes tzv. Steam a následně se zaregistrovat, takže nic pro modemisty, což sami autoři hry zdůrazňují. My jsme nezaváhali, s chutí jsme CS 1.4 otestovali a zde jsou první velice stručné dojmy společně s více než dvacítkou nových obrázků hlavně z nových map.

Začněme třeba těmi mapami. Jsou dvě (i když autoři slibují možná ještě jednu) - de_chateau a cs_havana. Chateau je středně velká mapa z prostředí polorozbořeného zámku a co je podstatné - hraje se velice dobře. Havana zase představuje po nějakém čase návrat k oživení módu pro záchranu rukojmích. Je zajímavá tím, že záchranná zóna není jen jedna a tak by tato koncepce mohla vést k lepšímu vybalancování týmových rolí.


další nové obrázky

Slibované odstranění poskakování po mapě je zpracováno tak, že při skákání na místě nepoznáte změnu. Pokud ale skočíte třeba dopředu, při dopadu jste na moment zastaveni a tak skokem ztrácíte čas a rychlost. Při pokládání bomby se nemůžete hnout z místa a pokud vyskočíte, proces plantování se přeruší a musíte začít znovu.

Velké změny proběhly ve zpracování spectator módu. Když se připojíte jako spectator anebo když vás zabijí (což nyní uvidíte z vnějšího pohledu), máte k dispozici mnohem víc kamer. Některé jsou známé z HLTV (třeba pohled na celou mapu s možností jejího natáčení), ale je tu i pár novinek. Bohužel jsem nenašel server, kde by HLTV bylo zprovozněno, a tak jsem nezjistil, zda už HLTV umí sledovat hru očima hráče a zároveň zobrazovat i jeho zbraň, což byla do nynějška velká škoda.

Sledování hry je vylepšeno i graficky, přibylo menu, kde si volíte různá nastavení, vidíte skóre, název mapy a zbývající čas kola. Při zapnutí scoreboardu si ihned všimnete, že hráč nesoucí bombu je označen zeleně a tak je jeho identifikace mnohem přehlednější. Bohužel došlo k ohlašovanému přejmenování všech zbraní (že by kvůli licenci?), takže odteď si už nekupujete AK-47 ale CV-47, brokovnice už neberete od Benelliho ale od jakéhosi Leona apod. Naštěstí se to dá vrátit do původního stavu, který mi přeci jen přijde praktičtější už proto, že jsem si na názvy zvykl.


další nové obrázky

Nejen začátečníci uvítají bohatší menu hry, kam přibyly další položky pro nastavení herních parametrů anebo se některé přejmenovaly, aby byly srozumitelnější. K dispozici už je i tzv. Tracker, což je jakési herní ICQ, které umožňuje kominukaci s hráči, přináší info o serverech apod. Ale o tom až v recenzi. Celkově vypadá nová beta 1.4 šikovně a po prvních dojmech myslím, že bude dalším přínosem ve vývoji Counter-Striku. Je stabilní a nezpozoroval jsem žádné problémy, takže odhaduji, že plná verze bude venku coby dup. Na závěr je nutné opět zdůraznit, abyste se tuto veřejnou betaverzi nepokoušeli stahovat, pokud jste na nějaké pomalejší internetové lince, opravdu to nejde pořádně nainstalovat ani hrát.

Update 9.3. - vzhledem k nedostatku serverů s CS 1.4 beta se jistě bude hodit jeden český, jehož adresu najdete zde.

mickey

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.