zavřít

Projížďka po ostrově MotorStorm Pacific Rift

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na výletě přes bažiny i přístavy přiblížíme jednotlivé lokace závodů od Sony. + MAPA

Průlet nad mořskou hladinou s rybářskou bárkou, několik rychlých prostřihů z džungle, skok monster trucku a padající věž.. to byl časně jarní teaser trailer k závodům MotorStorm 2. Dnes už díky novému číslu časopisu PlayStation World víme, že ten ostrov se bude nacházet v Jižním Pacifiku a že šestnáct tratí na něm umístěných bude rozděleno mezi pět lokací, jak ukazuje mapka.

Ta nejsevernější část bude vulkanická a svým hornatým povrchem dá vzpomenout na první díl: hrubý písek, ostré zatáčky, zasněžené vrcholky hor a ve vzduchu víry sopečného popelu, značně snižující viditelnost. Naopak v severní zátoce o pár kilometrů blíž k vodě najdete jedinou osídlenou oblast na ostrově: zajezdíte si tu mezi úzkými uličkami i podél přístavu, plném vodních skútrů a luxusních jacht.


Hustou džunglí ve vnitrozemí bude zase proraženo několik cestiček a bude jen na vás, zda se budete držet hlavní trasy nebo zkusíte některou ze zkratek: nelze však zaručit, že nebudou zarostlé křovinami nebo zapadány kmeny stromů. Těžké vozy si cestu proklestí snadno, zatímco motorky a buginy budou muset překážky objíždět nebo hledat cestičku pod nimi. Podíváte se také do bažinaté oblasti plné zrádných mokřadů a jezírek, kde i ten největší vůz snadno zapadne až po kola.

Konečně při jízdě po jižním cípu ostrůvku si užijete výhledu na moře a krásných pláží. Zde budete moci experimentovat i s vodou: pokud do ní vjedete, vůz samozřejmě ztratí na rychlosti, ale zase se mu znatelně ochladí motor. Udržovat jeho teplotu v rozumných mezích přitom bude klíčové pro bezpečný dojezd zvlášť při častém používání nitra. A pokud náhodou za jízdy vypadnete z kabiny, autoři přichystali několik nových animací, kdy např. panáček za běhu uskočí ostatním projíždějícím závodníkům.

MotorStorm 2 (zřejmě s podtitulem Pacifica) vyjde na podzim pro PS3 - více v předešlém zpravodajství:

Zákulisí MotorStorm 2 traileru  [17.4.2008 10:10 - levis]
MotorStorm 2 scany a info  [3.4.2008 23:23 - levis]
První trailer z MotorStorm 2  [12.3.2008 18:18 - levis]
První střípky o MotorStorm 2  [11.3.2008 07:07 - levis]
zdroj: PlayStation World

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.