zavřít

Přípravy na sestřelení raketoplánu v EndWar

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak Rusové překazili Američanům jeden večírek nebo co si autoři vypůjčili z Forza Motorsport 2. CO PC VERZE?

Třetí světová válka v konzolové strategii Tom Clancy's EndWar je na dosah a na E3 vývojáři převáděli mimo jiné to, co bude předcházet jednotlivým bitvám (jejichž průběh znáte beztak více než dobře). Jako první si zvolíte stranu a tím pádem i politický kánon - buďto americký, evropský nebo ruský.

Následovat bude výběr batalionu. Ten bude moci být buďto letecký, mechanický, obrněný, signální nebo útočný, což se projeví samozřejmě dostupnou technikou a bude mít zcela zásadní vliv na další styl hry. Pokud půjdete po leteckém, budete odměněni skupinou helikoptér a ostřelovačů, při obrněném pak pochopitelně tanky. Další fáze příprav obsáhne volbu tzv. bonusové techniky. Tedy v případě helikoptér druh raket, které způsobí buďto kinetické nebo mechanické poškození nepříteli, podobně jako třeba u ostřelovací techniky, jíž zase bude možné vybavit raketami s extra penetrací - celkem něco přes devadesát různých upgradů.


Než se však vrhnete do boje, dostanete ještě příležitost provést inspekci celé vaší jednotky v kasárna. Pokud se dá věřit producentovi, pak tenhle nápad si autoři vypůjčili přímo z xboxových závodů Forza Motorsport 2, kde se podobně kontroluje vůz před výjezdem. Ten zbytek již znáte: buďto sólo kampaň, o níž se více dozvíte v našich dojmech, nebo síťové klání v jednom z dostupných módů.

Z nových map autoři předvedli např. floridské Kennedy Space Center, kde se sice bude hrát regulérní multiplayerový skirmish, ale s dobrou zápletkou. Američané se totiž zrovna chystají oslavovat vypuštění nového typu raketoplánu do vesmíru, ale jako vždy v tom bude háček a odzátkované šampaňské se musí na poslední chvíli odložit, když raketoplán sestřelí ruská raketa...

A ještě další potěšitelná zpráva: je to sice již veřejným tajemstvím, ale po zmínce v ceníku a dalších nezávislých potvrzeních se o PC verzi prý v kancelářích Ubisoftu šušká tak hlasitě, že to zachlechli dokonce přítomní na novinářské předváděčce. Oficiální verze ale pořád zní "PC verzi stále ještě zvažujeme", takže ji spíš čekejte se zpožděním.


Tom Clancy's EndWar E3 záběry z hraní

Tom Clancy's EndWar bylo upřesněno na polovinu října, nejprve pro Xbox360 a PS3, pozdějí na PSP a DS - více v našem zpravodajství:

Postřehy z třetí světové v Tom Clancy EndWar  [29.5.2008 19:19 - levis]
Tom Clancy EndWar - UbiDays média  [28.5.2008 23:23 - jd]
Playman zdražuje, EndWar i na PC?  [27.5.2008 12:12 - jd]
Rozbombardovaná Paříž v Tom Clancy EndWar  [19.5.2008 10:10 - jd]
Globální válka v Tom Clancy's EndWar  [22.3.2008 12:12 - levis]
zdroj: Gamespot

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.