zavřít

Policie vs. kriminálníci v online akci APB

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Multiplayerová hra od autorů Crackdown ve stylu GTA oživena a hned se stala největším překvapením GDC. Proč?

Když už to vypadalo, že letošní ročník veletrhu GDC nepřinese nic převratného, vylezli vývojáři z RealTime Worlds (jsou mezi nimi autoři GTA, bývalý ředitel Sony a především jde o tvůrce loňského Crackdown) po bezmála třech letech na svět s čistě multiplayerové akce APB (v roce 2005 s názvem All Points Bulletin) a kompletně vyrazili dech všem přítomným. Už vás nebaví odhadovat, jestli se někdy dočkáte GTA s pořádným online módem? Těšte se na APB, protože v něm najdete snad všechno, co si lze od tohoto typu hry přát.


Všechno začne komfortním editorem vzhledu postavy: budete tu moci měnit velikosti lícních kostí, natahovat různé části vlasů, zvětšit obočí či přidávat jizvy. Nebude problém si nakreslit tetování a přilepit ho postavě na tělo, kam se vám zachce: co do oblečení tu budou zastoupeny snad všechny střihy džínů i velikosti triček a košil, od formálních kancelářských obleků po pouliční módu. Nakolik věrnou podobu budete ve hře moci vytvořit demonstruje závěr první ukázky, v níž vývojáři vyrobili model Petera Molyneuxe, Warrena Spectora i Shigera Miyamota, oblečeného do parádních trenek s Mariem.


APB - GDC '08 tvorba postavy

Ve hře budou zcela chybět NPC, takže do styku přijdete jen a jen se skutečnými hráči. Stejně tak budete muset oželit i postupné zlepšování postavy: vývojáři v tomto ohledu následují model Counter-Striku. Co se týče samotné akce v third-person pohledu, v té se bude hodně jezdit v autech: abyste si tuhle proceduru časem neohráli jako rádia v GTA, nabídne APB raději něco z populárního hudebního serveru LastFM s desítkami milionů písniček.

V úvodu si zvolíte, zda chcete stát na straně zákona nebo se přidat k některému gangu. V APB nenajdete žádné questy ani příběhovou linku: všechno bude záviset čistě na hráčích a dodržování pár pravidel. Mafiáni si před provedením nějaké akce budou muset vyžádat svolení od svých šéfů, kterého se jim pochopitelně bude dostávat v hojném počtu: však také jediným cílem těchto skupin bude páchat zločiny, krást a pochopitelně se nedat chytit policií.


APB - GDC '08 ukázky z hraní

Jakmile bude spáchán zločin (např. přepadena dodávka jako v druhém videu), hra sama vyšle policajty na stejné zkušenostní úrovni, jako jsou lupiči - tak se zamezí přímé konfrontaci nováčků s ostřílenými hráči. V záběrech následuje honička v autech, kdy jeden z hráčů řídí, zatímco druhý se vyklání z auta a střílí ze samopalu. V dalších minutách se kriminálnici pokusí ukrást televizi: jakmile to s dodávkou napálí přímo do obchodu, vyjel policejní vůz s jediným, zato zkušeným strážníkem, navíc vybaveným raketometem.

APB staví na jednoduchém konceptu, který má dle mého názoru šanci na obrovský úspěch a pokud vývojáři APB dovedou dostat do povědomí hráčů, než ji dle plánů koncem roku vydají pro PC a X360, věřím, že dovede pořádně zamotat hlavu všem skalním fandům Saints Row i GTA.
zdroj: 1UP, IGN, Gamevideos

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.