PC verze Gears of War za rohem
zdroj: tisková zpráva

PC verze Gears of War za rohem

5. 11. 2007 20:20 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Proč bude česká verze až za měsíc, první recenze, video z editoru, kšiltovka jako dárek a upřesnění nejasností okolo placení za MP.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Gears of War, konverze xboxové akce s více než 30 oceněními za nej hru roku 2006, vyjde v zahraničí na osobní počítače již tento týden. V České republice s přeloženými titulky až začátkem prosince, přestože dnešní tisková zpráva CD Projektu oznámila dokončení betatestu. Měsíční odstup vysvětlil šéf lokalizačního oddělení Milan "Gremlin" Czarnowski tím, že hra teď bude minimálně 2 týdny ve schvalování u výrobce a pak další 2 týdny potrvá výroba, což nejde nijak urychlit. Co se týče kompatibility, bude možné ji hrát proti majitelům anglické PC verze, ale s modifikacemi to asi bude trošku horší. Následující nahrávka byla pořízena na sestavě s GF8600GT, 2GB RAM a Core 2 2,4 GHz:

zdroj: Archiv


Gears of War PC gameplay video 1

Gears of War na PC se již dostalo do rukou prvním recenzentům, např. GamesRadaru (9/10). Ti hru povětšinou chválí a shodují se akorát v kritice slabší AI/orientaci vašich spolubojovníků. Dle GameDaily (8/10) chvíli trvá přivyknout netradičnímu ovládacímu schéma na klávesnici. Redaktorovi Middle East Gamers (9/10) zase hra s myší případá příliš jednoduchá, protože nepřátelé nemají šanci proti přesné mušce jeho odstřelovačky. Fansite Planet Gears of War si konverzi nemůže vynachválit, označuje nově přidané mise za zábavu na extra 3-4 hodiny a oceňuje přiložený Unreal Editor, s nímž jistě brzy vzniknou nové mapy. Možnosti editoru představuje oficiální video:

zdroj: Archiv


Gears of War PC editor video

IGN také před několika dny uvedlo, že pro online kooperativní PC hru má být potřeba vlastnit placený Gold účet na službě Games for Windows Live, což museli vyvrátit lidé z Epicu na oficiálních fórech. Pro jakákoli síťová klání prý stačí si zdarma založit tzv. Live Silver účet, s nímž se budete moci zúčastnit/přidat do kterékoliv kooperativní hry i dalších módu vč. nového King of the Hill (kompletní seznam). Gold účet tak využijí jen ti, kteří chtějí hrát rankované zápasy.

zdroj: Archiv


Gears of War PC gameplay video 2

Podrobností o PC verzi se dočtete v našich minulých článcích zde a zde. Kdo si Gears of War předobjedná z Xzone, dostane se o slosování o stovky triček a army kšiltovek Colonela Victora Hoffmana (foto).
zdroj: uvedené servery, PR, GT

levis&jd

Nejnovější články