zavřít

Odhalení Fallout New Vegas nebo podvrh?

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Spíš ta druhá varianta, ale jako pohádka na dobrou noc to nezní tak špatně. + KOMENTÁŘE DOTČENÝCH

Na fórech serveru GameSpot se objevil tajemný člověk, který sebejistě tvrdí, že zná první konkrétní informace o chystané hře Fallout New Vegas. Jen je třeba upozornit, že si mohl úplně všechno vymyslet. Načasování ale docela sedí. V Oficiálním Xbox Magazínu se nedávno psalo, že má počátkem tohoto roku dojít k odhalení dalších detailů o tomto nástupci úspěšného Falloutu 3 (na jeho enginu). Co tedy onen anonymní přispěvovatel, který má uživatelský účet na GameSpotu už od roku 2003, prohlašuje o náplni hry?

  • Prý by měla mít stejně jako Dragon Age několik rozdílných začátků. Podle toho, jakou postavu si vyberete, bude vypadat několik prvních hodin vaší hry. Stejně tak získáte pro každou postavu unikátní perky, které nebude mít nikdo jiný.
  • Jeden ze začátků by měl být za čínského agenta. Hra se začne odehrávat ještě předtím, než dojde k atomové válce. V roli čínského agenta budete členem Crimson Dragoons, kteří infiltrují Hoover Dam. Dostanete se přes obranné americké systémy, nainstalujete bomby, ale když se máte vrátit na místo, odkud vás mají vyzvednout kolegové, postaví se vám do cesty americký voják v Power Armoru. Členové Crimson Dragoons se tedy schovají v jeskyních, kde spáchají harakiri pomocí kapslí s kyanidem. Vy jako hráč chcete právě učinit to samé, když v tom začnou padat bomby. Tato speciální úvodní část hry pak končí ve chvíli, kdy z jeskyně vylézáte, sundáte si helmu a vidíte v odrazu řeky Colorado River, že se z vás stal ghúl.
  • Až po tomto úvodu začínáte s tvorbou postavy. Můžete si upravit vzhled ghúla a vybrat si z několika unikátních perků. Jeden z nich je například takový, že na vás nebudou útočit Feral Ghouls. Díky dalšímu zase budete imunní vůči radiaci a naakumulovanou radiaci můžete vypouštět. Tím uzdravíte sebe a další mutanty a zraníte neinfikované nepřátele.
  • V základu má čínský agent schopnosti plížení, lehké zbraně a exploziva. Také máte nastaveny statistiky ve SPECIAL, ale můžete je libovolně upravovat.
  • Jeden z dalších možných počátků je Lone Wanderer. Ten nemá žádný předurčený začátek nebo nastavení postavy a je jen na hráči, co z něj vytvoří.
  • SPECIAL systém bude podobný jako ve Fallout 3 (překvapení!), ale jednotlivé skilly bude mnohem složitější vylepšit a nestane se, že byste měli všechny na sto procent. Článek ohledně této informace není údajně příliš konkrétní, protože na tom prý vývojáři stále pracují.
  • Vrátí se gambling, ale nikoliv jako skill. Jak se vám podaří při hazardu, určí schopnost Luck, štěstí, stejně jako ve starých Falloutech. Můžete při kartách dokonce podvádět pomocí schopnosti Sneak nebo hacknout nějaký hazardní přístroj pomocí skillu Science.
  • Ve Fallout New Vegas mají být vozidla. Budete potřebovat vozidlo, abyste mohli prozkoumávat oblasti okolo New Vegas. První získáte už během prvních pár hodin hlavního questu. Své auto si můžete dále upravovat a vylepšovat součástkami, které v průběhu hry najdete, koupíte nebo vyhrajete v závodních mezihrách. Příliš vozidel ale ve hře nebude, jejich výskyt bude velmi výjimečný. V New Vegas dokonce budou obrovské příšery jako velcí mutanti, obrovští radškorpioni a pouštní červy, kteří budou na vaše auto útočit.
  • V New Vegas prý bude koloseum, které zřídil gang nazvaný Caesar's Legion. Můžete se ve hře účastnit soubojů v aréně.
Věřit nebo nevěřit? Autor zprávy tvrdí, že Fallout New Vegas má být odhalen na obálce příštího čísla Game Informeru, odkud údajně vyzobal tyto drobky. ALE, jeho editor to dnes výslovně popřel s tím, že na obálce bude úplně jiná hra (byť nevyloučil, že by hra mohla být uvnitř). Nicméně toto sráží věrohodnost všeho na kolena, stejně jako vzpomínka na situaci někdy před rokem, kdy shodně z fór GameSpotu pocházel kompletně smyšlený podvrh o Rusech připlavajících v ponorce k BioShock 2 apod. Na druhou stranu, zástupce Bethesdy dnes potvrdil, že Fallout New Vegas bude oficiálně představen brzy, avšak nechtěl komentovat pravost či falešnost těchto detailů. My sázíme na podvrh.

Fallout New Vegas od studia Obsidian vyjde ještě tento rok pro PC, PS3 a X360 - více v loňském oznámení z dubna a navazujícím článku z července.
zdroj: Hellforge, VG247, Twitter

chewiedc

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.