Nejenom o fotografování v Dead Rising
zdroj: tisková zpráva

Nejenom o fotografování v Dead Rising

7. 7. 2006 12:12 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Tahle third-person akce od Capcomu, jejíž obrysy si můžete připomenout skrze povídání z dřívějška, se pomalu, ale jistě blíží na Xbox 360 trh (po prázdninách je v Evropě).

Čeká vás město Willamette, novinář jménem Frank West a zjištění, že tady budete muset bojovat proti armádě nemrtvých – zombíků, napadnuvších tohle místo. K obraně využijete jednak hodně nápadité prostředky, zhusta se nacházející v nákupním centru, a také váš fotoaparát pro pořízení důležitých momentek. Při fotografování se nadějete first-person perspektivy s užitečným zoomem a také skutečnosti, že vám postupně dochází ve foťáku baterie, jež se však dají najít ve výše zmiňovaném obchoďáku. Což nebude jediné místo, kde se ve hře budete vyskytovat. Za fotky se dočkáte speciálních prestižních bodů a následného zvyšování levelu, uvedené je přitom odvislé od několika faktorů. Za dobrý akční snímek a nějak emotivně prodchnutý totiž získáte více bodíků - např. za snímek chlapíka stojícího na autě obklopeného zombíky je jenom pár bodů, ale pokud jej zachytíte, jak zoufale mává vaším směrem, bodové skóre výrazně naroste! Stejně tak, pokud se vám podaří vyfotit týpka, který se s baseballovou pálkou zuřivě brání před zombie převahou, resp. později, kdy je zombíky konzumován.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Po dosažení určitého počtu bodů a navýšení zkušenostního levelu se Frank dočká nějaké nové schopnosti, bohužel to vypadá, že tuto dostane přiřazenou zcela nahodile. Do uvedeného výčtu patří např. navyšování hodnoty života, zvětšení inventáře pro držení zbraní předmětů, či nové bojové dispozice jako je kop ve výskoku. Nemluvě o upgradech, do kteréžto kategorie zase patří větší útočná síla, rychlejší běh a nebo větší vzdálenost, na kterou budete s to hodit vybraný předmět. Vedle častého focení za shora anoncovaným účelem a zvýhodněním vaší postavy, se však úroveň vašich dovedností může zvyšovat i skrze plnění postranních úkolů, jako je doprovod přeživších civilistů na nějaké bezpečné místo. Pokud k tomu však přidáte i vhodně zachycené foto (např. dokumentující šťastné shledání manželského páru), získáváte nezanedbatelný bodový bonus. Ohledně podobných úkolů pro splnění se přitom dozvíte od NPC a nebo skrze přenosnou vysílačku, již záhy ve hře naleznete. Takhle dostanete např. info o skupině lidí zabarikádovaných na nějakém konkrétním místě a na vás už bude, jestli jim vyrazíte na pomoc, či nikoliv. V tomto kontextu se sluší připomenout, že na rozhodnutí a splnění bude vymezený časový limit, alébrž smrt nerada čeká. Pak je příjemné, že nejenom v případě nahromadění podobných zakázek budete mít k ruce info obrazovku s počtem zbývajících herních hodin pro každou podobnou misi.

Nesmírně interaktivní herní prostředí a spousta věcí v něm se nacházejících však nenabízí jenom přímé využití pro bojování s nepřítelem, tedy zombíky. Najdete tu také alternativní obleky pro hlavního hrdinu a nebo dokonce knihy, jejichž přečtením se jednorázově zlepší jeho dovednosti a atributy. Ale zpátky k předmětům ve hře obsažených, co mají býti neuvěřitelně variabilní, s čímž se také váže unikátní možnost jejich využití. Nicméně ta je limitovaná, neboli po určité době se vaše hračka opotřebí a její účast na place končí. V tomto kontextu je možné zmínit např. obaly na CD, fungující jako shurikeny, kbelíky lze jako v nějaké grotesce nasazovat zombíkům na hlavy, ramínka na šaty cpát oponentům přímo do chřtánu (a skrz), apod. Navrch to vypadá, že každá "zbraň" má dva různé ataky, tady v závislosti na délce stisku konkrétního tlačítka padu. Takže s pomocí takových zahradních nůžek se můžete zaměřit na horní polovinu těla nepřítele a nebo mu zkusit odstřihnout nohy. Stále účinnějších zbraní se vám dostane s postupujícím herním časem, resp. plněním příběhových misí. Máte zde totiž také bojovat po boku klíčových postav, které budete moci posléze následovat do jinak nepřístupných lokací, nabízejících mimo jiné žádané rozšíření a zkvalitnění vašeho arzenálu. Ano, bude to hodně drsné představení, ale vypadá to, že také velice nápadité a komplexní. A dlouhotrvající, nemluvě o slibné replayabilitě!
zdroj: GameSpot

mart

Nejnovější články