zavřít

Nálet na tank v Tom Clancy's H.A.W.X.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V kokpitu F-22 budete střídat autopilota i ruční manévrování, zvlášť při míření raket mezi mrakodrapy.

Jaký zvolíte způsob létání v simulátoru Tom Clancy's H.A.W.X. bude čistě na vás. Alespoň z prvních dojmů těch šťastlivců, kterým se hra dostala do rukou, se jako nejlepší kombinace volí nechat asistenci vypnutou pro volný let a zapnout ji teprve ve chvíli, kdy se přiblíží nepřátelské cíle.

V kokpitu F-22 budete mít na výběr mezi kulometem a teplem navaděnými střelami. Právě dvě dobře zacílené rakety bez potíží odpraví kteroukoliv nepřátelskou jednotku, ať už opancéřovaný tank nebo stíhač. Samotný proces zaměřovaní bude poměrně jednoduchý, jelikož postačí vybrat cíl ze všech pohyblivých objektů na mapě, jakmile se k němu přiblížíte, a výběr stvrdit ještě jedním kliknutím. Pak rychle za sebou obě rakety odjistit, a ve většině případů budete mít vyhráno.

Jindy se vyplatí rozptýlit mušku na víc cílů najednou. Sice budete omezeni dostupností raket, ale vystřelení jich několik naráz se ukáže jako nejvhodnější taktika proti nepřátelům, létajícím ve skupině. Třeba těžce obrněným bombardérům, pohybujícím se vždy v kvartetu.


Něco jiného pak budou přestřelky se stíhačemi, schopnými uhýbat vašim střelám a také snadno se vám dostat na kobylku. Zde i ostřílení hráči raději zapnou asistenci a naváděcí systém ERS, protože by snadno mohli přijít o krk. Setřást totiž ze zad nepřátelský MIG se nepodaří jen tak někomu: bude to vyžadovat pečlivý nácvik úhybných manévrů, navíc proveditelných opět jen bez asistence.

Chybět nebudou ani příkazy, které bude možné udílet vašim spolubojovníkům. Stisknutím jediného tlačítka si k sobě přivoláte na pomoc jednu stíhačku, což přijde vhod ostatně i v kooperativní hře (pochopitelně s možností se kdykoliv přidat a libovolně zase odejít). Jediné výtky k současnému stavu hry momentálně směřují k radaru, údajně příliš jednoduchému - žluté trojúhelníčky coby nepřátelské letouny, žluté čtverečky pro pozemní síly, toť vše. Vhod by přišlo alespoň naznačení, které z cílů je třeba zničit pro splnění zadaného úkolu, nicméně na tom budou mít autoři ještě dost času zapracovat.

Tom Clancy's H.A.W.X. vyjde letos v září pro PC, Xbox360 a PS3 - více v dosavadním zpravodajství:

Přelet nad Ježíšem v Tom Clancy's H.A.W.X.  [19.6.2008 19:19 - levis]
Vděčná pomoc v Tom Clancy's H.A.W.X.  [27.5.2008 09:09 - levis]
Bojové úkoly z Tom Clancy's H.A.W.X.  [22.5.2008 12:12 - levis]
Těžký život pilota z Tom Clancy's H.A.W.X.  [12.4.2008 12:12 - levis]
Letecký simulátor Tom Clancy's H.A.W.X.  [3.4.2008 02:02 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.