zavřít

Na Amnesia: Machine For Pigs pracují tvůrci Dear Esther

Windows

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Zvěsti o tom, že na Amnesia: A Machine For Pigs pracuje vedle lidí z Frictional Games i tým thechineseroom, který nedávno vydal skvělé dílko Dear Esther (recenze bude brzy), měly tentokrát pravdu. Pro Joystiq to potvrdily oba dva týmy a zároveň přidaly první konkrétní informace o hře. Amnesia: A Machine For Pigs nemá být přímé pokračování výborné Amnesie, ale spíše duchovní nástupce, který se vás bude snažit stejně vystrašit či polekat a bude se odehrávat ve stejném alternativním universu, jako předchozí hra.

Produkci A Machine for Pigs obstarají právě tvůrci Dear Esther a jejich Amnesia se bude odehrávat v roce 1889, kdy se bohatý průmyslník Oswald Mandus vrátí z nevydařené expedice do Mexika, která skončila tragédií. Postižen těžkou horečkou upadá Mandus do spánku či komatu, ve kterém jej po celou dobu trápí sny o příšerném stroji. A společně s tím, jak se bohatý průmyslník probouzí ze svého podivného spánku, rozbíhá se také řvoucí motor podivného stroje...

Tak zní víceméně oficiální popis hry od Dana Punchbecka z thechineseroom a je třeba přiznat, že to rozhodně není žádná „lehká“ látka, naopak. A těch pár artworků, které zatím tvůrci ke hře vydali (mrkněte na Joystiqu), tento dojem jenom potvrzuje. Tajemný stroj s neznámým účelem, metaforické zmínky o prasatech, hlavní postava na hranici snu, komatu a života...to všechno dohromady vytváří ideální podmínky pro pořádnou lekačku, kterou by tvůrci z Frictional Games i thechineseroom rádi stihli dokončit a vydat do 31. října tohoto roku, čili ještě před Halloweenem.

Tagy: horor adventura

Zdroje: Joystiq

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.