zavřít

Na 100 hodin s Grand Theft Auto IV

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nejočekávanější hra roku ještě jasnější - jak to bude s jízdou v autě, utíkání policii a rozdílech mezi X360 / PS3?

Do vydání snad nejočekávanější akce roku Grand Theft Auto IV zbývají přesně dva měsíce a přední zahraniční magazíny dostaly zelenou k publikaci nových obrázků a hutných dojmů z dvouhodinové předváděčky celkem čtyř dalších misí (jiné než popisované v preview #2), z nichž tu máte nové info:

 • Celková herní doba dle Rockstaru až 100 hodin hrubého času, "pokud 1) budete brát všechny telefonáty, 2) plnit všechny vedlejší úkoly, 3) nebudete u toho pospíchat" :)
 • Obě verze hry s výborným framerate a fakticky podobné, ta na Xboxu360 snad trochu světlejší a barevnější oproti PS3, kde zase funguje lépe vyhlazování.
 • Divoké jízdy s autem, při nichž se těla nabraných chodců převalují přes vršek auta, po nárazu do novinových stánků vzduchem létají papíry a ze schránek zase dopisy.
 • Tutorialová mise "Bleed Out" slouží k naučení se novému systému pěstních soubojů (s úderem, kopnutím, hlavičkou či blokováním protivníka).
 • Hned zkraje hry mise "Jamaican Heat" nejen s představením zbraní a systému zaměřování, ale také s výhledem na noční město a svítící mrakodrapy.
 • Na začátku hry opět přístupný jen jeden ostrov, zbytek zahrazený policejními blokádami, které se však otevřou do Bohanu dříve než v minulých dílech.
 • Těsně před smrtí zpomalení pohybu na celé obrazovce (působivé třeba při výbuchu, kdy Nikovo bezvládné tělo letí vzduchem) a postupné vyprchání barev až do černobílé.
 • Možnost předstírat spolupráci s policajty a těsně před nasazením pout jim začít utíkat, což se vyplatí pro nabrání dechu či v případě, že je poblíž volné únikové auto.
 • Při honičkách v autech možnost vyhazovat granáty a koktejly Molotov.
 • Pauznutí hry pro případné nalinkování trasy na mapě kdykoliv za jízdy.
 • Celkem 18 rozhlasových stanic (RnB/soulová "The Vibe", dále funk, reggae, jazz, dance, jamajská, pop, hardcore, hip-hop + jedna s východoevropskou muzikou).
 • Demo se neplánuje.
V tuhle chvíli snad o hře víme téměř všechno kromě dosud utajovaného multiplayeru, jenž Rockstar odkryje zhruba za měsíc. Grand Theft Auto IV vyjde pro X360 a PS3 29. dubna (předobjednávka), PC verze má dle našich informací následovat v listopadu (předobjednat).
zdroj: IGN, TeamXbox, CVG, GTA4.net, Videogameru

levis

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.