zavřít

Multiplayerový Skyrim? Mod nabídne kooperaci až pro 64 hráčů

Windows

- Preview autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Online multiplayerový Fallout 76 od Bethesdy vyvolal mezi fanoušky převážně negativní reakce, ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. O hru více hráčů pro Skyrim se totiž modderská komunita snaží roky a nyní se zdá, že se jí i díky střípkům kódu z podzimního spin-offu Falloutu konečně povedlo dosáhnout vytouženého cíle. Skyrim Together se zaměří na kooperativní multiplayer a zatím ho bude testovat pár vyvolených v uzavřené betě.

Mod má do jedné hry v plné verzi pustit až 64 Dovahkiinů, ale autoři doporučují menší skupinky zhruba po osmi, což je prozatím maximum, které se k serveru může připojit v betě. Rozhodli se tak kvůli kapacitě serverů, jež budou prozatím v Evropě provozovat oni sami. Zdůrazňují přitom, že se nesnaží vytvořit Skyrim MMO, ale spíš menší kooperativní zážitek bez chyb.

K jejich odladění teď bude sloužit uzavřená beta pro přispěvatele z Patreonu, kteří celý projekt pomáhají financovat. Otevřená beta by měla následovat během několika týdnů. Bethesda modderům zakázala Skyrim Together vydat na Steamu, bude proto mít separátní launcher, který je kompatibilní s původním Skyrimem z roku 2011 i se speciální edicí. Na datadiscích nezáleží.

Spuštění ani jedné z bet zatím nemá žádné konkrétní datum a tvůrci tvrdili, že je na spadnutí už v roce 2017. Tentokrát se ale zdá, že je všechno na dobré cestě. Pro více informací můžete navštívit modu věnovaný subreddit, který spravují sami moddeři, nebo jejich YouTube.

Tagy: The Elder Scrolls (série) fantasy RPG first person

Zdroje: Reddit

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.