zavřít

Metro: Last Light se (prý) dočká multiplayeru a 5 DLC

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Tak trochu jako blesk z čistého nebe se objevila zpráva, že se do Metro: Last Light chystá několik hodně zajímavých novinek. Blesk proto, že takovéto zásadní věci, na které jinak marketingové týmy dělají speciální trailery, weby a tiskové zprávy, jen tak mezi řečí někdo ze studia utrousil v jednom rozhovoru. Zřejmě nejzajímavější zprávou je, že by nové Metro mělo mít multiplayer, který ale nebude součástí hry. Vyjít by měl prý minimálně půl roku po vydání hry a neměl by na plné hře nijak záviset. Pokud je to pravda, půjde o něco podobného, jako relativně nedávno v případě multiplayeru z Uncharted 3

Vývojáři by prý také chtěli vydat SDKčko, takže teoreticky by se mohla objevit spousta modů od komunity. V rozhovoru byla zmíněna i existence pěti DLC balíčků, jejichž náplní by měly být různé příběhové mise, viděné z pohledu jiných dalších postav. Pokud bychom chtěli analogii, tradičně se nabízí datadisky k Half-Life.

Vzhledem k počtu DLC je možné, že hra bude mít season pass, jehož koupí se ke všem těm DLC dostanete. Nejde o nic nového a dnes už je to v podstatě standard u spousty her. Vedle multiplayeru a DLC bychom se měli dočkat také portu hry na PlayStation 4, ke kterému by mohlo být v bundlu i původní Metro 2033. Zatím ale berte všecho výše řečené jako oficiálně nepotvrzenou zprávu, protože nikdo tomu videu nerozumí, a tak je na každém z nás, jestli věříme překladu. Ukrajinsky někdo náhodou neumíte?

Doplnění: Tak to naštěstí netrvalo dlouho a už tu máme oficiální vyjádření od Deep Silveru, vydavatele nového Metra. Ti to v podstatě ani nepotvrdili, ani nevyvrátili: “Není tajemstvím, že pro Metro chceme vydat SDK a dokončit extrémně slibný multiplayer, který bychom chtěli v nějaké formě vydat. Stejně tak zkoumáme možnosti, které by nám poskytla verze pro PlayStation 4 a jeslti by to mělo komerční smysl. Ačkoliv vývoj žádné next genové verze Metro: Last Light nezačal, už v minulosti jsme potvrdili, že bychom to třeba jednou chtěli udělat,” řekl zástupce Deep Silveru ve vyjádření pro Joystiq.

Pak ještě dodal, že to jsou zatím všechno jen nápady a přání a že to bude ještě nějakou dobu trvat, než nám něco oficiálně potvrdí, pokud k tomu vůbec dojde. Prý se může stát všechno, ale stejně tak nic a raději bychom neměli Metro: Last Light na PlayStation 4 očekávat, abychom nakonec nebyli třeba zklamaní. Takže taková PR klasika, aneb jak z toho vybruslit s co nejlepší formou. Důležité je, že Deep Silver nic z toho nevyvrátil, takže se možná přeci jen něčeho dočkáme.

Tagy: akční FPS first person

Zdroje: Last Light Forum

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.