Mario + Rabbids boduje, jde o nejprodávanější third party hru pro Switch
zdroj: Archiv

Mario + Rabbids boduje, jde o nejprodávanější third party hru pro Switch

22. 9. 2017 12:41 | Preview | autor: Adam Homola |

Na rozdíl od kvality hry samotné není zpráva o úspěchu Mario + Rabbids Kingdom Battle překvapující. Nejen že je to skvělá hra (recenze), má v názvu, na obalu i ve hře Maria a pár jeho kamarádů z Mushroom Kingdom. Podle údajů firem NPD (za Ameriku a Austrálii) a Chart-Track GFK (za Anglii) je Mario + Rabbids nejprodávanější hrou pro Switch, která není od Nintenda.

Díky přítomnosti Maria tu Ubisoft sice tak trochu „podvádí“ a má výchozí pozici jednodušší než drtivá většina jiných her od jiných vydavatelů, ale i tak jde o velký úspěch. Už jen kvůli datu vydání, kdy tu máme Switch už zhruba půl roku, zatímco "králíci" vyšli teprve na konci srpna.

Je ale potřeba dodat, že údaje o prodejích se týkají pouze krabicové verze hry a pouze na výše zmíněných trzích. Teoreticky je tak klidně možné, že díky digitální distribuci a ostatním trhům se na Switch prodává víc něco jiného, byť je to málo pravděpodobné. Otazník může viset vlastně jenom nad Minecraftem, který na nejnovější konzoli od Nintenda vyšel zatím jen digitálně s tím, že krabicová verze se teprve chystá. Jak se Minecraft na eshopu Switche prodává ale bohužel nevíme.

zdroj: Vlastní

Vzhledem k omezenému datovému úložišti Switche je ale pravděpodobné, že spousta majitelů konzole může s nákupem SD karty ještě otálet a většinu her zatím kupuje krabicově. A právě tam Mario + Rabbids Kingdom Battle září. Samozřejmě pouze pokud vynecháme hry od Nintenda, kde zase asi s přehledem vládne špičková The Legend of Zelda: Breath of the Wild a za nedlouho bude nejspíš zase vládnout Super Mario Odyssey.

Mario + Rabbids Kingdom Battle si každopádně úspěch a každý prodaný kus zaslouží. Jednak jde o odvážnou a svým způsobem originální hru, a hlavně se Ubisoftu opravdu povedla. Nintendo si za ní navíc stojí natolik, že ji podle britského Eurogameru bude v Japonsku a Jižní Koreji vydávat přímo samo, zatímco jinde ve světě se o vydávání hry stará Ubisoft.

Na Switch vyjde ještě letos spousta her od různých vydavatelů, například Doom, Skyrim, FIFA 18, Rocket League, Terraria, Stardew Valley, nebo třeba L.A. Noire, ale pokud by měl někdo převzít po králících žezlo, bude to nejspíš Minecraft. Mezitím můžou vývojáři v Ubisoft Milan bouchat šampaňské a přemýšlet nad pokračováním. To bych minimálně já uvítal s otevřenou náručí. Jakkoliv mi přijde „jednička“ skvělá, potenciál pro budoucí rozšiřování tu je.

Nejnovější články