Japonské novinky a mapy v Red Orchestra 2: Rising Storm
zdroj: tisková zpráva

Japonské novinky a mapy v Red Orchestra 2: Rising Storm

7. 9. 2012 11:57 | Preview | autor: Adam Homola |

Samostatný datadisk Rising Storm pro oblíbenou multiplayerovou akci Red Orchestra 2 se představoval už na Gamescomu, ale teď vývojáři pustili celou prezentaci ven. Ve skoro desetiminutovém videu se tak dozvíte, jak chtějí vývojáři motivovat hráče, aby hráli za Japonce, a uvidíte v akci i čtyři nové mapy. Zajímavá je také historie Rising Storm, který začal původně jen jako mod, který sponzorovali sami tvůrci z Tripwire, ale nakonec se z modu vyloupl tradiční komerční datadisk.

zdroj: Archiv

Datadisk Rising Storm se bude točit hlavně kolem Japonců, čemuž budou odpovídat i mapy. Ty mají být hezky rozdílné, kdy se v Saipanu dočkáte městského prostředí, na malém rozbořeném ostrůvku Betio zase bude horko a nebude se moc kam schovat. Mapa Hanto bude zákeřná především svou džunglí, kde se budou moct skrývat nepřátelé za každým keříkem a nebude chybět ani známá Iwo Jima - rozbombardovaná, zničená a pustá.

A co ti Japonci? Kdybyste si za ně chtěli zahrát, můžete se těšit na několik pěkných vychytávek, které Američanům znepříjemní život. Japonští vojáci budou primárně dobří s puškami, ale k těm dostanou navrch i možnost nastražit granáty do země - nepřátele tak můžete na svou pastičku nalákat a zbytek si už domyslíte sami.

Další pěknou vychytávkou na východní straně budou bunkry. Ty se budou na mapách objevovat náhodně a v nich se budou moct Japonci spawnovat. Z nenadání vás tak může překvapit palba ze strany, kde ještě před chvílí nic nebylo. Bunkry budou muset Američani zničit a to buď pomocí náloží, nebo starým dobrým plamenometem. Teprve pak budou mít od nečekaného spawningu klid.

Poslední a asi nejzajímavější novinkou je schopnost Banzai charge. Což je v podstatě výpad několika Japonců zároveň se zbraněmi na blízko. Je to nebezpečné pro obě strany, ale Japonci budou mít při Banzai charge více staminy, a když se to dobře načasuje, můžou být výsledky devastující.

Příjemné je, že pokud nevlastníte původní Red Orchestru 2 a koupíte si jen Rising Storm, dostanete zároveň veškerý multiplayerový obsah RO2. Přesné datum vydání je zatím ve hvězdách, ale mělo by to být ještě někdy letos.

Nejnovější články