zavřít

<i>PC verze Grand Theft Auto IV jistá</i>

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nahlédnutí do interních plánů jednoho distributora nám vyzradilo, kdy se dočkáme konverze.

"Musím pochválit Tiscali..fakt měli [s Mass Effect PC] pravdu a dá se na ně spolehnout, což je příjemný zjištění," komentoval někdo ve fóru potvrzení lednového článku. Ten dnešní má podobný charakter, i on se týká zásadního a očekávaného titulu, který je dosud ohlášen pouze pro konzole PS3 a X360. Podle našich informací, čerpajících z nahlédnutí do interních plánů jednoho distributora, který zastupuje Take 2 v kontinentální Evropě, je jistotou i příchod Grand Theft Auto IV na osobní počítače.

Žádné překvapení, když to takhle bylo minule např. u San Andreas. Oproti němu si PCčkáři na "své" GTA IV počkají trochu kratší dobu, jen zhruba půlrok - konverze se dle našeho zjištění aktuálně plánuje na listopad 2008. Můžeme tedy stvrdit, že francouzská sajta JeuxPo o PC verzi nedávno nekecala, přestože její, odlišný zdroj z řad tamních prodejců her hovořil již o říjnu (mohlo se v mezidobí z nějakého důvodu změnit - tak jako se ještě může posunout i ten listopad). Tradiční otázkou se stává, jak tohle načasování ovlivní Mafii 2, která by dle různých indicií (např. GamePage) snad mohla být připravena též na letošní Vánoce (ostatně i proto Take 2 koupili Illusion Softworks: ať předejdou dalším průtahům a docházejícím financím po 5 letech vývoje).

Oficiálně nechce GTA IV PC nikdo komentovat, z pochopitelných důvodů o tom budou všichni mlčet minimálně do konce dubna (datum konzolové verze). Rockstar jinak měl uplynulý týden plné ruce práce s fámami od zástupce Microsoftu, který v podcastu tvrdil, že multiplayer bude unikátní vlastností xboxové verze, ačkoli v reálu bude v nějaké formě přítomen i na PS3. Na Destructoid zase prosákly typy obsažených multiplayerových módů: deathmatch, co-op, týmové bitvy a online závodění (s anglickými názvy Cops 'n' Crooks, Bomb da Base a Hangman's Noose). Asi nebudou vycucané z prstu, jelikož právník tvůrců požádal blog, aby vše zatím odstranil, že prý nechtějí vystřílet všechny náboje, než bude hra blíže svému uvedení na trh - více o čtvrtém Grand Theft Auto v předešlém zpravodajství.

zdroj: vlastní, Kotaku

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.