zavřít

Dlouhé video a obrázky z PC verze XCOM Enemy Unknown

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Že 2K svěřili nový XCOM : Enemy Unknown do správných rukou, bylo jasné hned od začátku. Kdo jiný má s tahovými strategiemi v dnešní době takové zkušenosti, jako veteráni z Firaxis? Ti navíc nedávno dokázali, že jim řemeslo jde pořád skvěle, když vydali Civilizaci V a k ní povedený datadisk. Za rohem už ale číhá jejich nový titul, strategcký XCOM a PCčkáře jistě potěší, že se na své platformě dočkají plnohodnotné verze, žádného odfláknutého portu.

PC verze bude mít kromě vyšších detailů a obecně hezčí grafiky také dost odlišné uživatelské rozhraní. Šité na míru myši a klávesnici. Na klávesnici si navíc budete moct nastavit tlačítka, jak je ctěná libost. Pokud máte ale radši pohodlnější gamepad, nikdo vám v tom bránit nebude. Můžete na PCčku bez problémů používat i ten. Obě rozhraní se mezi sebou samozřejmě liší a každé využívá přednosti své platformy.

Trailer z konce hry na vysokou obtížnost. Hardcore. A přijde i Sid Meier. Echt hardcore.

Jedním příkladem může být i klasická mřížka (grid), která na konzolích není. Na PCčku si ji ale můžete přidržením pravého tlačítka myši zapnout. Vrátí se dokonce i starý známý efekt “telefonní budky” - specifické vizuální ztvárnění označeného pole na mřížce. V PC verzi si budete taky moct přibližovat a oddalovat kameru blíž a dál, než na konzolích.

Hra bude na PC také těžit z funkcí Steamu - ve hře budou Steam achievementy, automatické updatování, matchmaking do multiplayeru a podpora cloudu. PC verzi XCOMu se prý dostalo takové péče kvůli konzolím: vzhledem k dlouhému certifikačními procesu, kdy se hra testuje a ladí pro konzole, měli vývojáři čas věnovat se naplno PC verzi.

Kdyby vám ani tohle nestačilo, tak se můžete mrknout na půlhodinové video z hraní PC verze i s komentářem vývojářů. Ti si na právě proběhnuvším PAXu sedli a hru pořádně zahráli, dokonce na nejvyšší obtížnost:

Aktualizace: Venku jsou také hardwarové nároky, které nejsou nijak brutální, až na těch 20 GB místa. Tady jsou: Minimální: OS: Windows Vista, software: Steam Client,  procesor: 2 GHz Dual Core, paměť: 2 GB RAM, HDD: 20 GB, grafická karta: 256 MB: NVIDIA GeForce 8600 GT / ATI Radeon HD 2600 XT nebo lepší. Doporučené nároky: OS: Windows 7,  processor: 2 GHz Dual Core (Intel Core 2 Duo 2.4 GHz nebo Athlon X2 2.7 GHz), paměť: 4 GB RAM, HDD: 20 GB, grafická karta: 512+ MB: NVIDIA GeForce 9000 series / ATI Radeon HD 3000 series nebo lepší. Zas tak hrozné to není, ne?

Tagy: strategie sci-fi taktická

Zdroje: YouTube

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.