zavřít

Create je mladší bratříček LittleBigPlanet

Windows Wii PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: levis Komentáře: 0

EA do Tokia přivezli také svoji logicko-tvůrčí hříčku Create, která si zakládá především na svobodě pohybu. Svým způsobem jde o jakousi odpověď na LittleBigPlanet, akorát že místo hopsání tu jednoduše plníte úkoly v celkem čtrnácti různých herních světech.

Přitom jde o úkoly úplně rozdílné, např. jak nechat raketu prolétnout skrz obruč či kterak dopravit auto až na konec trati. Někdy jste omezeni tím, kolik předmětů můžete při řešení použít, jindy máte k dispozici celý svůj inventář.

Jeden příklad za všechny: abyste auto dostali na kýžené místo na mapičce, můžete si třeba z dřevěných beden postavit rampu, díky které vůz bezpečně přeskočí ohnivou obruč v cestě. Protože opodál ale visí několik balónků, proč je k autu jednoduše nepřipnout a nenechat ho ohnivou obručí stylově prolétnout?

Při plnění těchto a dalších "questů" můžete zároveň ozdobit svůj herní svět: lze si vybrat, zda chcete mít na pozadí obrysy velkoměsta nebo třeba zapadající slunce, stejně tak se dá na oblohu nalepit pár mráčků a třeba je rozpohybovat. Stejně pak můžete jednoduše otevřít barevnou paletu a jako by celá tahle hra byl jen takový Paintbrush 3D, natřít a obarvit úplně jakoukoliv část herního světa dle libosti.

A to ani nemluvíme o nejrůznějších tématicky roztříděných příšerách, které sem lze vypustit - od dinosaurů až po zebry nebo roboty. Pokud to přeženete, začnou se vám samozřejmě plést do cesty, ale pak není nic snažšího, než je někde jednoduše zahradit výběhem. Vše, co jinak v Create vyrobíte, budete samozřejmě moci sdílet po síti s dalšími hráči nebo si stahovat jejich výrobky.

Create vyjde v listopadu pro PC, Xbox 360, PlayStation 3 s podporou Move a také Wii.

Tagy: akční playstation

Zdroje: GameSpot

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.