zavřít

Chaos klíčem k úspěchu v Just Cause 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Poradíme, jak přitáhnout pozornost vlády nebo podnítit revoluční hnutí rebelů v džungli. + 18 OBRÁZKŮ JEN NA TISCALI

A jsme zpět s druhou částí našeho preview arkádové akce Just Cause 2. V něm častěji než v jedničce sáhnete po přitahovacím háku, s nímž tentokrát budete moci využít každý předmět ve hře a s trochou štěstí občas vystřihnout skok jako ze Spider-Mana. Kromě zachytávání se okapů budov a šplhání po střechách půjde hák použít také k tomu, abyste si předmět jednoduše přitáhli k sobě nebo ho naopak při jízdě courali za vozem. Ještě to nestačí? Zahrajte si na rybáře a zkuste na hák chytit nepřátelské vojáky: uvidíte, že sundat je z ochozů a strážních věží půjde snadněji, než byste čekali.


Zcela přepracovaný bude též Ricův padák a to co do realistického chování i možností využití: pokud se vám nebude chtít čekat, až doletíte na zem, jednoduše vystřelíte hák na nejbližší strom a začněte se přitahovat, v důsledku čehož padák změní směr. Jistě si domyslíte, že podobných triků půjde využít i v boji: třeba tzv. Slingshot, kdy ihned po zachycení háku otevřete padák a vinou prudkého fyzikálního odporu vyletíte několik metrů do vzduchu a s přehledem pokropíte překvapené nepřátele z kulometu.

Nejen nepřátelé se budou umět vyklánět z aut: taktéž Rico se při honičce přikrčí za volantem nebo v nejhorším případě uskočí na zadní sedadlo, aby se vyhnul přímé palbe. Vývojáři slibují, že ve vyhrocených chvílích budete moci dokonce přeskočit na nepřátelský vůz.


Namísto pevně daných misí bude kostru hry tvořit tzv. Chaos systém: vaším cílem bude jednoduše vyvolat povyk, abyste přilákali pozornost vlády i jednotlivých skupin rebelů. Dosáhnout toho budete moci jak plněním zadaných úkolů, tak neřízeným řáděním v libovolné části ostrova. Čím lepší brajgl uděláte, tím lépe: bude-li se vám dařit, osmělí se i protivládní odbojové skupiny a začnou dobývat státní pevnosti. Jakmile rebelové obsadí jednu budovu, začnou v jejím okolí shromažďovat armádu, z čehož budou i vám plynout další úkoly a zajímavé možnosti.

Chaos budete prý moci způsobit až na tisíc různých způsobů: ať už spoluprácí s jedním ze tří táborů rebelů, kradením státních vozů, zabíjením vysokých důstojníků nebo vyhazováním stanovišť hlídek do povětří. Ne vždycky to ale budete mít lehké a čím úspěšnější budete, tím víc se o vás armáda bude zajímat. Konečně jedna špatná zpráva na závěr: navzdory tomu, že částí hry vás bude provázet kolegyně Maria Kane, Just Cause 2 nenabídne kooperativní režim ani jiný druh multiplayeru.

Just Cause 2 vyjde na podzim pro PC, X360 a PS3 - více v předchozím zpravodajství:

Just Cause 2 odhaleno podruhé  [30.1.2008 19:19 - levis]
Just Cause 2 se odkrývá  [3.1.2008 20:20 - jd]
Engine pro Just Cause 2  [19.9.2007 20:20 - jd]
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.