Máte námět či připomínku? Napište nám
Call of Duty 2: Big Red One pro konzole
zdroj: Archiv
Preview

Call of Duty 2: Big Red One pro konzole

6. 5. 2005 15:15 | autor: Redakce Games.cz |

Activision se vrací na konzole (PS2, Xbox, GC) se svou ideou syrové FPS z druhé světové, která má mít hodně akurátní kontury.

Příběhová kampaň půjde ve stopách vyrytých prudkými boji americké pěchoty známé pod označením Big Red One, s nimiž se dočkáte akcí jako byly Operation Torch, Husky či Overlord a s tím související návštěvy různých zemí. Big Red One je totiž 1.divize americké infanterie, co v duchu svého jména jako první dosáhla Anglie, bojovala s nepřítelem v Severní Africe a na Sicílii a jako první se objevila na plážích při vylodění v Normandii. A také jako první dobyla důležité německé město Aachen.
I když zde představené postavy nebudou mít reálné historické pozadí, tvůrci se vynasnaží, aby to tak ve finále zapůsobilo. S tím souvisí i plánovaná hutná atmosféra boje, takže znovu máte být konfrontováni s intenzivní akcí a válečnou vřavou, přičemž autoři slibují určitý posun v AI a to jak v případě nepřátel, tak vašich spolubojovníků. Tyto však, na rozdíl od ohlášeného konkurenčního MoH: European Assault nepůjde nijak usměrňovat v jejich aktivitách. V řadách oponentů se vyjma Němců dočkáte i italských vojáků a francouzských kolaborantů, přičemž každá z ozbrojených složek se má v reálu chovat trochu jinak, což zní docela zajímavě.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Stejně jako skutečnost, že tady nikdy nebudete sami. Ale jelikož má tahle hra suplovat skutečnou válku, do finále se spousta mužů, původně vystupujících po vašem boku nedostane. Obzvláště, když zde představený konflikt počítá s pokrytím doby tří let. Během kterých se nadějete i nějaké té frčky, což má být odpověď na řešení spousty kritických situací, co se zde objeví klasicky až v průběhu té které mise.

Aby bylo hodnověrnosti učiněno zadost, byli najati dva špičkoví vojenští konzultanti, kteří se aktivně účastnili bojů zmiňovaného válečného konfliktu z 20. století. Takže chování vojáků, výběr zbraní a lokací, to vše prošlo přísnými odbornými posouzeními a stanovisky, pročež se skalní příznivci tohoto typu her mohou relativně brzy těšit na zbrusu nový, vskutku přepečlivě chystaný a pilovaný FPS příspěvek. Avšak nepleťte si konzolový Big Red One s PC verzí stejně nazvaného titulu Call of Duty 2 (preview).
zdroj: IGN

martin

Nejnovější články