zavřít

Hardware Club #16: Zdražování

Windows MAC Linux

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

U nadcházející generace grafických karet Nvidia to vypadá, že se ceny posouvají o celou jednu úroveň: kde před nedávnem byla GTX 1080 Ti, dnes máme RTX 2080 bez přívlastků. Ale to není jediná oblast, kde by se ceny mohly pro zákazníky nepříjemně posunout.

Nedostačující kapacita továren Intel hrozí zdražením celé produkce procesorů tohoto polovodičového giganta, což je situace, kterou jsme nezažili už hodně dlouho. Navíc další velký výrobce, společnost Global Foundries, jejíchž výrobních kapacit využívá spoustu hráčů na trhu, oznámila stopku na vývoj 7nm procesu. To by mohlo negativně ovlivnit AMD, které s výrobou u Global Foundries dosud počítalo. V celém odvětví navíc vidíme postupné zdražování high-endu, ať se jedná o zmíněné grafické karty, nové procesory nebo velké herní displeje. Stane se PC hraní jen doménou vyvolených? O tom se pobavíme společně s Jindrou, Jiřím a Lukášem v 16. Hardware Clubu.

Dotazy a připomínky neváhejte posílat do chatu/komentářů u videa, případně je směrujte do dedikované diskuze nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Tagy: Hardware Club

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.