zavřít

Tvůrce Dark Souls se rozpovídal na téma možného remasteru Demon’s Souls

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

From Software v čele s Hidetakou Mijazakim nám loni dokázali, že se nebojí vracet ke svým kořenům. V květnu totiž vydali remaster prvních Dark Souls. Studio následně tímto titulem otestovalo vody malé konzole od Nintenda, a i když to nebylo bez chybičky, můžete si nyní zahrát Dark Souls na Switchi. A jak se teď ukázalo, možná to není poslední návrat do minulosti.

Následující informace pocházejí z webu Game Informer, který měl to štěstí, že zavítal do kanceláří From Software, kde si vybraní novináři zahráli Sekiro: Shadows Die Twice a zároveň využili příležitosti k vyzpovídání tvůrce a hlavouna studia Hidetaky Mijazakiho na velmi zajímavé téma – remaster Demon’s Souls.

„Je to, jako když se podíváte do minulosti na svoje staré výtvory a řeknete, panebože, co se mi to honilo hlavou? Ne že bych se za to styděl, jen se nerad vracím ke svým předchozím dílům,“ přiznává Mijazaki.

Na druhou stranu to neznamená, že by se remasteru bránil, právě naopak: „Kdyby se našlo externí studio, které by opravdu milovalo originál a vložilo své srdce i duši do opětovné realizace, tak s tím bych se spokojil.“

Mijazaki se ohledně remasteru osobně necítí nejlíp, ale chápe, že hráče a fanoušky taková věc láká, a kdyby se našlo jiné studio s výše uvedenými vlohami, pak by proti remasteru nic neměl.

Jenže je tu ještě jeden háček, respektive pořádný hák. Na Mijazakim zase tolik nezáleží. Hlavní slovo má totiž Sony, a dokud ta nepovolí remaster Demon’s Souls, tak se ho nikdy nedočkáme.

Nicméně zrovna remastery jsou na PlayStationu 4 běžnou záležitostí, takže nezbývá než doufat, že do sebe všechna důležitá kolečka nějakým zázrakem zapadnou a vývoj remasteru se dá do pohybu. Ale v tuto chvíli nic takového jako Demon’s Souls: Remastered bohužel neexistuje.

Tagy: hardcore remaster japonské hry

Zdroje: Game Informer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.