Máte námět či připomínku? Napište nám
Epickým záběrům ze Sekiro: Shadows Die Twice vévodí obří had a zákeřný mnich
zdroj: Archiv
Video

Epickým záběrům ze Sekiro: Shadows Die Twice vévodí obří had a zákeřný mnich

24. 9. 2018 14:30 | autor: Patrik Hajda |

O víkendu jsem jen lehce přičichl k remasterovaným prvním Dark Souls na Switchi (kde hra sice vypadá skvěle, ale nevím, koho napadlo dát potvrzování v menu na tlačítko „B“) a dnes mou zvědavost opět upoutalo studio From Software. Tvůrci se totiž skrz pořad PlayStation Underground rozhodli ukázat 12 minut záběrů ze hry Sekiro: Shadows Die Twice. Zatímco první polovinu jsme viděli již dříve (nicméně s jiným hráčem za kamerou), druhá polovina v lecčems překvapí.

I když v sobě Sekiro předchozí počiny studia nezapře, od Dark Souls se vzdaluje hodně. Hlavně pohyb postavy je velmi dynamický. Během vteřiny se vyšvihnete na nejbližší římsu nebo větev stromu, abyste získali trochu času na rozdýchání hektické situace na zemi. K té se ale chtě nechtě vrátíte a vyváznete z ní živí třeba díky zápalnému meči nebo sekyře „ukryté“ v protéze (že by se název hry inspiroval u nás?).

Do pouhých 12 minut se vešly tři souboje s menšími i většími bossy, z nichž nejzajímavěji působí taneček s přerostlým mnichem v závěru videa, který umí přetvořit krásnou japonskou kulturu v mlhu plnou stínů bleskurychle vás posílající na onen svět. A co ten obří had? Na Jörmungandra z God of War sice nemá, ale i tak vypadá skvěle. Hlavně když dostane chuť na vás.

Sekiro: Shadows Die Twice vyjde na PC, PS4 a Xbox One bez dvou dnů za půl roku.

zdroj: Archiv

Nejnovější články