zavřít

Simulátor soudních sporů Phoenix Wright vyjde na PC

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Série o soudních přích Phoenix Wright: Ace Attorney byla dosud výsadou konzolistů, Capcom nicméně pokračuje v udobřování s PC komunitou a minimálně úvodní trilogii plánuje přenést i na monitory počítačů. Vizuální novely o šarmantním právníkovi by dokonce měly dorazit už na začátku příštího roku.

Z pohledu někoho, kdo se o právnickou dráhu svého času zajímal, by pro mě advokátské eso Phoenix Wright mělo být zřejmě vzorem, avšak v dobách jeho největší slávy jsem nevlastnila ani konzoli od Nintenda, ani nedisponovala tak pokročilou soudní angličtinou.

První Ace Attorney vyšlo na Game Boy Advance už v roce 2001, dnes většinu z nich nainstalujete na moderní mobilní telefony s iOS nebo Androidem. Vzhledem k tomu, že jde o vizuální novely, kde soudní pře řešíte skrz rozhovory a trochu té detektivní práce, nejsou nijak zvlášť hardwarově náročné a jejich konverzím nic moc nebrání.

Trilogie o Phoenixu Wrightovi se zaměřuje přirozeně na práci tohoto znamenitého obhájce a v duchu vizuálních novel i na vztahy s jeho kolegy. Takovým tím kladívkem vás sice bušit nenechají, ale můžete zvolat: „Námitka!“ skoro kdykoliv, kdy se vám zlíbí.

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy vyjde na začátku příštího roku na Steamu, Xbox One, PlayStation 4 a dle japonské tradice i na Nintendo Switch. Soubor prvních tří her ze série vyšel už v roce 2014 na 3DS, ovšem tohle bude vůbec poprvé, kdy si právnické drama můžete dát na domácí konzoli od někoho jiného než od Nintenda a zároveň první příležitost si ho zahrát na počítači mimo Japonsko oficiální cestou.

Tagy: právník soudní spor justice a soudy vizuální novela

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.