V soudní adventuře He Beat Her vede vaše pětiminutová obhajoba k jednomu z 42 konců
zdroj: Archiv

V soudní adventuře He Beat Her vede vaše pětiminutová obhajoba k jednomu z 42 konců

9. 8. 2017 17:32 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Osobně jsem se do křížku se soudem ještě nikdy nedostal, ale je mi naprosto jasné, že se často nejedná o rychlovku, ale o tahanice na několik měsíců a let. V He Beat Her se stavíte do role advokátky, která si za pět minut má vyslechnout rozsudek odsuzující jejího klienta za bití své přítelkyně. Stačí ale oněch pět minut a vše může být naprosto jinak.

He Beat Her je na pohled minimalistická textová hříčka, která v sobě však ukrývá 235 možných akcí, kterými se snažíte dopídit pravdy. Rozplétání zamotané sítě lží a polopravd se může ubírat celkem 42 směry, na jejichž konci na vás čekají různá vyústění soudního jednání.

Během pouhých pěti minut můžete odhalit pravé problémy rozhádaných partnerů, dozvíte se něco o problému domácího násilí a dokonce se nemusíte držet zkrátka, ale utrhnout se ze řetězu a dobrat se poměrně nečekaných konců. Je čistě na vás, zda svých pět minut prožijete podle předpisů nebo se v časovém presu uchýlíte k nemorálnostem.

zdroj: Archiv

He Beat Her je hra jediné autorky, Angely He, která je známá svou překrásnou kresbou, jejíž kvality si užijete i v této hře. Zároveň se jedná o projekt, který vznikl v enginu Unity během pouhých dvou dnů v rámci game jamu Ludum Dare, jehož motem bylo „docházejí síly“. Řekl bych, že to vystihla dokonale.

Vzhledem k podstatě hry – poukázat na problémy nemalého počtu domácností – se nelze divit cenovce hry. Ta je ke stažení zcela zdarma ze stránek Itch.io a GameJolt, kde máte možnost podpořit autorčinu tvorbu libovolnou částkou.

Nejnovější články