Phoenix Wright se na podzim vrací s novým dílem Spirit of Justice
zdroj: tisková zpráva

Phoenix Wright se na podzim vrací s novým dílem Spirit of Justice

4. 7. 2016 18:49 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Začátkem léta se v Los Angeles nekoná pouze E3, ale také výstava Anime Expo 2016. Tam přivezl producent Motohide Eširo nový adventurní počin svého studia a další díl známé série Phoenix Wright: Ace Attorney – Spirit of Justice. Ten vyjde na Nintendo 3DS a kromě

Hráči se v novém díle podívají v doprovodu známého hrdiny Phoneixe Wrighta do království Khura’in. V tom vládnou především dvě věci – všemocné soudy bez právníků a spiritualismus. Tomu druhému vévodí kněžka Rayfa Padma Khura’in, jejíž vize vedou vrchní soudce ke správnému rozhodování se, k usvědčení těch pravých viníků a především také k tomu, že obhájce vlastně nikdo nepotřebuje. Na koho totiž kněžka ukáže, ten je odsouzený, bez diskuze a především bez námitek. Rayfa totiž dokáže vidět poslední okamžiky zesnulých a tak vlastně vidí pachatele.

To samozřejmě tvoří prostředí, které je pro Wrighta krajně nepříznivé, protože je v prakticky bezvýchodné situaci. Jak ale slavný obhájce namítá, právní systém založený na vizích nemusí být neomylný. A jak napovídá trailer, klíčové je tyto vize správně rozklíčovat a pochopit, že ne vždy musí být vše na první pohled jasné.

zdroj: Archiv

Úplně jednoduché to samozřejmě nebude a ušetřen nebude ani osobní život hvězdného právníka. Na scénu se vrací jeho stará známá Maya Fey. Ta je přímo zapletena do jednoho ze zločinů a je důvodem, proč se Wright v této podivné zemi vlastně v první řadě ocitl. Musí totiž svou kolegyni zachránit, samozřejmě v soudní síni.

Vedle May Fey se také vrací Apollo a Athena Cykes, která dokáže rozklíčovat nálady a emoce obviněných i jejich obětí a poskytnout tak cenné informace nutné ke správnému rozhodování. Nováčkem série už ale je mnich a státní zástupce v jednom Nahyuta Sahdmadhi, kterému jde především o klid duše obětí násilných činů.

zdroj: Archiv

Zkrátka opět velmi barvité obsazení, jaké si od série Phoenix Wright slibujete. To doplní dobře dávkovaný smysl pro humor, snad zajímavá zápletka a osobitý výtvarný styl. V domovském Japonsku hra již vyšla v průběhu června, my ostatní si ale musíme počkat až na září, kdy se Phoenix Wright za 30 eur objeví v digitální distribuci. 

Nejnovější články