zavřít

Letošního Gamescomu se zúčastní i čeští tvůrci her Lost Hero, Svoboda 1945 a TauCeti

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Asociace českých herních vývojářů opět zaštiťuje český stánek na herním veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem. Na jednom, řekněme, menším plácku bude letos rovnou sedm českých studií a jejich připravované tituly. Kromě videoher dojde i na deskovky.

Stánek věnovaný čistě českým hrám byl na Gamescomu poprvé k zahlédnutí teprve v roce 2017, což byl shodou okolností i ročník mé první návštěvy. Bylo sympatické po celém dni s angličtinou vytáhnout zase starou dobrou mateřštinu a pokecat s vývojáři her Hobo: Tough Life, Novus Inceptio a dalšími.

Letos se mění akorát složení studií a jejich her. A tedy i vzhled stánku, který je o poznání menší a jediná Bohemia Interactive si v něm vysloužila vlastní kóji. Ve druhé, o poznání větší kóji budou zástupci šesti studií spolu s pultíkem Asociace českých herních vývojářů (GDACZ).

gc2019-stanek-design2

BadFly Interactive zde budou prezentovat svou sci-fi střílečku TauCeti Unknown Origin, Gold Knights soulsovské RPG LostHero, Charged Monkey se vytasí s mobilními hrami (stojí například za populární What the Hen!), Charles Games ukáží svůj další projekt Svoboda 1945, startupové studio Outside the Fox zaujme kooperačkou Silicomrades, a zúčastní se dokonce i Czech Games Edition, kteří jsou známí převážně brilantními stolními hrami, z nichž některé předělávají do digitálu (Through the Ages, Galaxy Trucker).

Pokud se na Gamescom chystáte, tak nejásejte. Český stánek je totiž situovaný v sekci E-059g v hale 3.2, což je oblast vyhrazená čistě pro byznys a mají do ní přístup pouze vystavovatelé, vydavatelé mající zájem o tyto vystavovatele a novináři. Bude tedy na nás zprostředkovat vám české hry.

Gamescom začíná už příští úterý a skončí tentýž týden v sobotu.

Tagy: online akční sci-fi RPG historická FPS česká hra kooperace first person souls like

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.