zavřít

Na blížícím se Gamescomu bude vůbec poprvé v historii český stánek s několika domácími studii

iPad iPhone Android PlayStation 4 Windows MAC VITA Wii U Xbox One Linux iOS

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Gamescom patří k největším herním výstavám roku již mnoho let, a dosud na něm chybělo jakékoli výraznější zastoupení české scény. V tomto směru bude letošní ročník opravdu významný, protože vůbec poprvé v historii zde bude stát čistě český stánek. Do jeho útrob se vměstnalo celkem pět tuzemských studií.

Dřívější neúčast stánku s poutákem Czech Republic má své důvody – velká studia jako Bohemia Interactive sem jedou na vlastní triko a malým týmům se to tolik nevyplatí. Tentokrát naštěstí přišel zásah shora, od asociace České hry pod vedením Pavla Baráka, která s pomocí společnosti CzechTrade poprvé spojila různé vývojáře pod jednu střechu.

A které firmy můžete při návštěvě Gamescomu očekávat v hale 4.1 na pozici C14/D15? Jmenovitě Dreadlocks, Hyperbolic Magnetism, McMagic Productions, Perun Creative a StarWell Games. Nikdo z nich samozřejmě nepřijede s prázdnou. K vidění budou jejich aktuální projekty, z nichž některé si budete moci sami vyzkoušet. Jen počítejte s tím, že stánek se nachází v byznysové sekci, takže běžní návštěvníci se k němu nedostanou, leda by měli vstupenku alespoň kategorie Trade Visitor. Podrobnosti najdete na oficiálních stránkách.

Dex

Dreadlocks se tam chystají se svou připravovanou duchařinou Ghost Theory, ale máme se těšit i na novinky týkající se jejich kyberpunkového RPG Dex, a dokonce i roztomilé plošinovky Mimpi Dreams. Abyste se na Gamescomu čirou náhodou nenudili, připravili si pro vás Dreadlocks menší hru v augmentované realitě, ve které hledáte po výstavišti fotografie anomálii. Čím více jich najdete, tím větší máte šanci vyhrát HTC Vive, PlayStation 4 nebo originálku Dex. Appku půjde stáhnout odsud.

Hyperbolic Magnetism můžete znát díky oceňovanému mobilnímu endless runneru Chameleon Run a na svém stánku vám představí novinku Beat Saber – bojově hudební hru ve virtuální realitě. McMagic Productions v čele s Martinem Mastným zde celkem nepřekvapivě ukáží survival Novus Inceptio, Perun Creative zase simulátor života bezdomovce Hobo: Tough Life, který před pár dny vstoupil do předběžného přístupu.

GamescomCZ04

Poslední ze zúčastněných studií, StarWell Games, mají za sebou mobilní hru Legend of Firefly (bohužel ne ze světa jistého seriálu) a momentálně pracují na dalším mobilním titulu Tribal Heart, kde se staráte o svůj kmen domorodců. Zajímavý je platební model hry – jedná se o strategické MMO, které bude vyžadovat měsíční poplatek 6 dolarů.

První český stánek na Gamescomu je naplněn poměrně zajímavými hrami, které touto cestou snad najdou další fanoušky a pomohou tak jednotlivým studiím v rozvoji. A můžeme jen doufat, že se z českého stánku stane každoroční tradice. Gamescom startuje již příští týden, 23. srpna, a poběží až do soboty.

Tagy: akční RPG survival kyberpunk adventura česká hra first person duchařina 2D indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.