zavřít

EA pravděpodobně chystá remastery starých dílů Command & Conquer

Windows PSOne

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Oznámení mobilního spin-offu Command & Conquer: Rivals se nesetkalo s příliš velkým pochopením strategické komunity, aspoň soudě dle tragického poměru liků a disliků u oznamovacího traileru. EA si ale chce u fanoušků vyžehlit pomačkanou reputaci, a tak oznámila něco velice nadějného: při příležitosti 25. výročí série přemýšlí o remasterech kultovních starých dílů.

Ono výročí je ještě dva roky vzdálené, takže nečekejte žádné okamžité oznámení nebo nedej bože vydání, ale redditová slova producenta Jima Vesselly zní nadějně: „Zabýváme se velmi zajímavými nápady na remasterování klasických PC her.“ Vývojáři se tedy nesoustředí pouze na mobilní zařízení a nezapomínají na PC, kde série poprvé zapustila své tiberiové kořeny.

Případný remaster není jedinou možností, jak si v dnešní době užít staré Command & Conquery. Znalce tímhle doporučením asi nepřekvapím, ale leckoho by mohla potěšit stránka OpenRA. Tam zdarma najdete upravené verze Tiberian Dawn, Red Alert a Dune 2000, které by měly bezproblémově běžet na moderních strojích, lehce upravují hratelnost a nabízejí spolehlivý multiplayer.

Na stránkách OpenRA (a na Redditu) se shodou okolností objevila i oficiální informace, že případný oficiální remaster starých her nebude obsahovat žádné mikrotransakce. Že se něco takového vůbec musí zdůrazňovat, je trochu šokující, ale komunita po oznámení Rivals asi potřebuje jasné záruky, že v EA nepěstují nějaký odporný kacířský free-to-play hybrid.

Tagy: strategie retro remaster

Zdroje: Reddit, Eurogamer.net,OpenRA

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.