zavřít

Crash Bandicoot se vrací podruhé, tentokrát vyzve na souboj Mario Kart

PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Crashovi se mezi moderními hrami zalíbilo, a tak se vrací už podruhé. Po veleúspěšném Crash Bandicoot N. Sane Trilogy dostaneme další remake, tentokrát závodního Crash Team Racing. Ten vyjde pod názvem Crash Team Racing Nitro-Fueled na PlayStation 4, Switch a Xbox One v červnu příštího roku.

Podobně jako v případě N. Sane Trilogy není ani tentokrát hlavním pilířem vývojářů nic jiného než absolutní věrnost původní hře. Vývojáři ze studia Beenox remakeují závodní arkádu z roku 1999 tak, aby byla především autentická, ale nezapomínají ani na menší modernizaci.

Ta se projeví například v multiplayeru, kde budete moct hrát až se třemi dalšími hráči nejen ve split-screenu, ale vůbec poprvé si CTR zahrajete online. Podle tvůrců je Crash Team Racing o závodění stejně jako o osobnosti a nejinak tomu bude i v případě Nitro-Fueled. Osobností a hravostí tu má doslova přetékat všechno: postavy, jejich vozidla, trať i její okolí.

V praxi to znamená například spoustu nových animací postav a výrazně bohatší a pestřejší okolí trati. Tvůrci naznačují, že u osobitějšího vizuálu a online módu nekončí, ale další novinky si zatím nechávají pro sebe. Na jejich oznámení mají ostatně ještě spoustu času, hra vyjde až 21. června 2019.

Zajímavé bude sledovat úspěch či neúspěch Crash Team Racing Nitro-Fueled především na Switchi, kde hra chtě nechtě půjde proti skvělému a masivně populárnímu Mario Kart 8 Deluxe. Původní Crash Team Racing byl svým způsobem „odpovědí“ Sony na popularitu Super Mario Kart a hlavně Mario Kart 64.

Jak už padlo na začátku, Crash se loni vrátil s velkou parádou. Activision vydal Crash Bandicoot N. Sane Trilogy v červenci 2017 a hra se prodávala (a do jisté míry pořád prodává) jak rohlíky. Nedávno jsme dostali remake další ikony z PS1, Spyro Reignited Trilogy, který je taktéž povedený, ovšem o prodejích toho zatím mnoho nevíme.

Vývojáři stojící za chystaným Crash Team Racing Nitro-Fueled, studio Beenox, pracovali v minulosti na sérii Skylanders či některých starších Spider-Manech. V nedávné době se podíleli například na portech Call of Duty: Black Ops III a Call of Duty: Black Ops 4.

Crash Team Racing (PS4)

CTRNF_Reveal_BeforeAfter1

Tagy: remake Závodní arkáda TheGameAwards2018

Zdroje: tisková zpráva,EU PlayStation blog

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.